Piegi – jak je usunąć?

Artykuły Autor: redakcja Dodaj komentarz

Piegi to przebarwienia na twarzy i/lub dekolcie, ramionach. Występując najczęściej u osób z jasną skórą i są o kilka tonów od niej ciemniejsze. Czasami pojawiają się jako kilka kropek w okolicy nosa albo liczne plamy na twarzy. Przez niektórych uważane są za urocze, ale inni traktują je jako coś strasznego. Ich marzeniem jest by całkowicie zniknęły z ich życia. W tym momencie pojawia się pytanie gdzie i jak usunąć piegi?

Istnieją domowe sposoby pozbycia się ich, ale są one niepewne lub uzyskane efekty mało widoczne. Z tym problemem lepiej zwrócić się do gabinetów medycyny estetycznej, w których ofercie znajduje się profesjonalne usuwanie przebarwień na twarzy lub przynajmniej zmniejszenie ich widoczności. Klientom oferowana jest liczna lista zabiegów.

Pierwszym z nich jest laser Palomar Emerge. Jego użycie ma wyeliminować nie tylko czerwone plamki na twarzy, ale także blizny. Wiązki lasera wnikają w głęboko osadzone komórki skóry i delikatnie je uszkadzają tym samym zmuszając je do regeneracji. Powstają nowe tkanki, a tym samym twarz staje się jędrniejsza, miła w dotyku i w jednolitym kolorze. Innym zabiegiem jest GeneO+. Polega na przyłożeniu głowicy do miejsca występowania piegów, gdzie pojawia się dwutlenek węgla. Organizm reaguje na tę anomalię i „wysyła” w tamte miejsca krew z większą ilością tlenu. Skóra rozjaśnia się, a tym samym piegi znikają. Usuwanie piegów możliwe jest też za pomocą Dermapenu 3/ Mezopenu. Malutkie igły nakłuwają przebarwione miejsca wstrzykując substancje odżywcze do cery. Komórki odbudowują się stając się bardziej jednolite i promienne. Alternatywą przy usuwaniu piegów są peelingi kwasowe. Przy przebarwieniach skóry najczęściej używa się kwasu migdałowego. Po tym zabiegu skóra staje się jednolita i rozjaśniona. Peelingi kwasowe nadają się również dla wrażliwej cery.

Usuwanie piegów z dzisiejszą medycyną jest bardzo łatwe. Nie trzeba wykonywać żadnych niebezpiecznych zabiegów i tylko pójście do gabinetu medycyny estetycznej dzieli ludzi od pożegnania się z piegami na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.