Sprawdzone metody na blizny

Artykuły Autor: redakcja Dodaj komentarz

Oparzenie to w rzeczywistości uszkodzenie skóry, które może wystąpić w wyniku różnych czynników, głównie wysokiej temperatury, gorącej wody, światła słonecznego, związków chemicznych, elektryczności. Oparzenie powoduje, że skóra staje się martwa oraz niewrażliwa na dotyk. Ten rodzaj oparzeń pozostawia widoczne blizny. W pierwszej kolejności świeże oparzenia należy leczyć, aby zminimalizować ryzyko przebarwień i blizn. Leczenie blizny po oparzeniu nadal stanowi duży problem i wyzwanie.

Tradycyjne techniki leczenia blizn są różnorodne. Należy do nich zaliczyć zastrzyki kortykosteroidów, zastosowanie silikonu (plastry silikonowe), operacje chirurgiczne, a także radioterapie. Spośród powyższych metod zarówno kortykosteroidy, jak i leczenie chirurgiczne charakteryzują się bardzo wysokim odsetkiem nawrotów blizny po oparzeniach, a radioterapia ma skuteczność na poziomie placebo. Najmniej jednak za usuwanie blizn cena nie jest zbyt wygórowana w przypadku zastosowania tych metod. Plastry silikonowe zmniejszają ryzyko wystąpienia blizn, a ich stosowanie polega na pokryciu całej powierzchni blizny raz dziennie (pod panelem następuje rekonstrukcja kolagenu w blizna). Niezastąpione w tym przypadku wydaje się być terapia laserowa.

Taki laser frakcyjny na blizny jest szczególnie skuteczny. Terapia taka doskonale wpływa na przyspieszenie procesu regeneracji oraz umożliwia niezwykle szybki proces gojenia. Lasery te generują spójną wiązkę światła o określonej energii. W leczeniu blizn lasery były używane początkowo do odparowania całej tkanki bliznowatej. Niestety, te zabiegi charakteryzowały się bardzo wysokim odsetkiem nawrotów blizn. W przeciwdziałaniu i hamowaniu procesu powstawania blizn po spaleniu ran także można zastosować laser. Warto mieć świadomość, że za usuwanie blizn laserem cena nie jest także zbyt wysoka i zdecydowanie opłaci się poddać się takiemu zabiegowi. We współczesnych czasach każda blizna po oparzeniu bardzo szpeci i sensownie byłoby się jej pozbyć, aby się lepiej poczuć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.