jedyną wadą herbatek hello slim jest to że nie powinny ich zażywać osoby chorujące na nadciśnienie zawarta w składzie lukrecja może powodować

Jak leczyć lambliozę?

Lamblioza Autor: admin Komentarz: 1

Leczenie lambliozy może odbywać się na kilka różnych sposobów. Może ono obejmować leczenie farmakologiczne, ale też domowe sposoby. Aby szybko pozbyć się pasożytów z organizmu, warto także zadbać o odpowiednią higienę osobistą.

Środki farmakologiczne w leczeniu lambliozy

Leczenie lambliozy poprzedza badanie kału pod względem występowania w nim cyst pasożytów lamblii lub pobranie żółci i treści dwunastnicy. Leczenie lambliozy z wykorzystaniem odpowiednich środków farmakologicznych odbywa się pod ścisłą kontrolą i zaleceniami lekarza. Wybiera on odpowiedni schemat leczenia i dawki leków. Zwykle w związku z określonymi cyklami rozwojowymi lamblii stosuje się kuracje z przerwami na tydzień-dwa i powtórzeniami. Leczenie farmakologiczne stosuje się tylko przy wyraźnym wskazaniu lekarza, gdyż leki przeciwpasożytnicze bardzo obciążają wątrobę. Do najpopularniejszych leków stosowanych do leczenia lambliozy zalicza się takie leki, jak m.in. metronidazol, furazolidon, ornidazol, tinidazol czy też atebrynę. Po odbyciu kuracji farmakologicznej, lekarz ponownie zleca badanie kału, by stwierdzić czy była ona skuteczna i czy nie trzeba będzie jej powtórzyć.

Jak leczyć lambliozę domowymi sposobami

Oprócz środków wspomagania farmakologicznego, lambliozę można także leczyć domowymi sposobami. Bardzo ważne przy zakażeniu jest przede wszystkim stosowanie odpowiedniej diety. Skuteczna w leczeniu lambliozy dieta polega przede wszystkim na wyeliminowaniu z posiłków słodyczy. Zawarte w nich węglowodany powodują wzrost i rozmnażanie się lamblii.

Słodycze warto zamienić na posiłki zawierające błonnik, który stymuluje pracę układu pokarmowego. Szczególnie bogate w błonnik są warzywa i owoce, suszone śliwki czy produkty zbożowe, takie jak otręby lub musli. Rozwój i rozmnażanie lamblii stymulują także posiłki tłuste, które również warto jest wyeliminować z codziennej diety. Dla osób wytrwałych dobrym rozwiązaniem może być natomiast głodówka. W leczeniu, jak i w profilaktyce lambliozy, bardzo istotna jest oprócz tego odpowiednia higiena osobista. Odpowiednia higiena pozwala zatem zarówno na szybkie pozbycie się lamblii, gdy dana osoba jest objęta zakażeniem, a także stanowi doskonałe zabezpieczenie przed zaatakowaniem przez nie naszego organizmu. W szczególności ważne jest częste mycie rąk – każdorazowo po skorzystaniu z toalety, przed posiłkiem lub po ubrudzeniu rąk na dworze – mycie sztućców pod gorącą wodą czy stosowanie oddzielnych ręczników w łazience. Lamblie mogą się bowiem swobodnie przenosić z jednego domownika na drugiego przy nieodpowiedniej dbałości o higienę.

Jak leczyć lambliozę?
4.8 (95%) 4 głosów

1 komentarz

  • Małgorzata:

    Data: Styczeń 4, 2017 Czas: 17:05

    O ile nic się nie zmieniło, to badanie kału na antygen lamblii nie jest refundowane przez NFZ. Koszt , to około 30-40 złotych, aby było miarodajne, trzeba wykonać trzy. Najlepiej w okolicach pełni, nie jest to czary mary ,tylko taki mają cykl rozwojowy. U mojego dziecka lamblie spłyciły kosmki jelitowe, doprowadzając do alergii pokarmowej, wychudzenia, anemii, zespołu złego wchłaniania. Lekarz rodzinny lekceważył zgłaszane prze zemnie objawy, dlatego doszło do takich zniszczeń .Zmieniłam lekarza, dostałam skierowanie do szpitala i postawiono trafną diagnozę. Lepiej późno niż wcale, choć minęło 12 lat, nadal ma niedowagę, po wprowadzeniu diety eliminacyjnej alergia ustąpiła. To straszne pasożyty. a nie ” tylko lamblie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama