Jak złagodzić zaczerwienienia na twarzy?
Niezależnie od tego, czy twarz jest obecnie zdrowa czy stale czerwona lub zmienia się jej koloryt z dnia na dzień, zaczerwienienie twarzy może sprawić, że człowiek będzie niezadowolony z własnego wyglądu. Osoby cierpiące na trądzik mogą mieć zaczerwienienie na całym ciele, natomiast ludzie z trądzikiem różowatym stają się łatwo podatni na czerwone plamy na twarzy wskutek czynników wyzwalających takich jak słońce lub kieliszek wina. Stan zwany zapaleniem skóry powoduje zaczerwienienie wokół jamy ustnej, podbródka, nosa, a nawet w pobliżu oczu (więcej o tym tutaj: Sevolium).
Niezależnie od przyczyny zaczerwienienie twarzy można złagodzić przy pomocy domowych sposobów lub naturalnego kremu do twarzy.
Najważniejszym aspektem diety przeciw czerwienieniu jest zmniejszenie stanu zapalnego. Pierwszym krokiem jest przestrzeganie ogólnych wytycznych diety przeciwzapalnej. to znaczy nie używać ostrych przypraw i alkoholu natomiast suplementy oleju rybnego i probiotyki mogą być pomocne. Należy również uwzględnić w diecie takie produkty, jak jabłko i ogórek.
Specjalny miód produkowany głównie w Nowej Zelandii przez pszczoły, które żywią się kwiatami drzewa manuka. Powstały miód jest bogaty w przeciwutleniacze, posiada właściwości przeciwzapalne. Ponadto ma działanie przeciwbakteryjne przeciwko bakteriom powodowanym przez trądzik. Dodatkowo jest korzystny przy trądziku różowatym, łojotokowym zapaleniu skóry, eliminując zaczerwienienia, utrzymując jednocześnie nawilżoną skórę.
Wśród wielu zastosowań lukrecji należy zauważyć, że łagodzi zaczerwienienie twarzy, podobnie jak maść na różowaty bez recepty. To zioło zawiera silne środki przeciwzapalne takie jak glabridina i licochalcone, które działają pobudzając wydzielanie śluzu i stymulują nadnercza. Badania przeprowadzone w czasopiśmie „Dermatologia kosmetyczna” wykazały, że roztwór do pielęgnacji skóry zawierający licochalkon A spowodował znaczną poprawę łagodnych do umiarkowanych objawów zaczerwienienia twarzy w okresie od czterech do ośmiu tygodni.
Innym kluczowym składnikiem lukrecji jest glicyryzynizina, badania potwierdziły że jest ona skutecznym środkiem przeciwzapalnym, lecząc różne choroby, w tym atopowe zapalenie skóry.
Co jest potrzebne:
- 1 łyżka proszku lukrecji
- 1 łyżeczka miodu
- 1 łyżeczka żelu z aloesu
Zalecany sposób przygotowania:
- Połączyć wszystkie trzy składniki w misce.
- Pamiętać, aby dobrze je wymieszać.
- Nałożyć cienką warstwę na twarz.
- Odczekać 15-20 minut, umyć ciepłą wodą.
Stosować dwa razy dziennie przez okres do ośmiu tygodni.
Innym sposobem na użycie lukrecji jest zastosowanie kremu, którego jednym z podstawowych składników jest to zioło. Takim kremem niwelującym także zaczerwienienie twarzy jest produkt Sevolium, który jest doskonałym środkiem leczniczym przy trądziku.

Przeczytaj również
- Dlaczego regularne wizyty u stomatologa są kluczem do zdrowego uśmiechu?
- Krosty na pośladkach – skuteczny zabieg
- Body wrapping – kosmetyki do domowego zabiegu antycellulitowego
- Czy łupież pstry jest zaraźliwy? Odkryj całą prawdę o tej niezwykle uciążliwej chorobie!
- Skuteczne zabiegi na odchudzanie
- Skuteczne usuwanie blizn zabiegami medycyny estetycznej