Gastropatia objawy

Gastropatia Autor: redakcja Dodaj komentarz

Gastropatia jest chorobą, która objawia się zapaleniem błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Jej przyczyny mogą być zróżnicowane. Różne czynniki mogą być odpowiedzialne za wystąpienie choroby. Warto zapoznać się z typowymi objawami tego schorzenia, żeby w przypadku jego wystąpienia, łatwo było szybko je zdiagnozować i zastosować odpowiednie metody leczenia. Szybsze rozpoczęcie leczenia jest w stanie bowiem całkowicie zniwelować objawy gastropatii.

Jak rozpoznać gastropatię?

Zdiagnozowanie tej choroby nie należy do najłatwiejszych. Objawy mogą świadczyć równie dobrze o obecności innych schorzeń. Niekiedy bywa, że przez długi okres czasu gastropatia nie daje żadnych objawów, co uniemożliwia leczenie na wczesnym etapie rozwoju choroby. Podstawowe objawy, które obserwuje u siebie większość osób zmagających się z tym schorzeniem, to: charakterystyczne bóle w nadbrzuszu, świadczące, że mogło dojść do poważniejszego uszkodzenia błony śluzowej. Bóle w nadbrzuszu mogą się nasilać po spożyciu substancji drażniących, takich jak na przykład mocna kawa. Często zdarza się również, że tego rodzaju bólom towarzyszą nudności i wymioty. Czujemy, że w tej okolicy powstaje stan zapalny, który może powodować gorączkę. Niekiedy oprócz wymiotów może pojawić się biegunka. Niemal zawsze objawom gastropatii towarzyszy radykalne obniżenie samopoczucia. To jak objawia się gastropatia, będzie zależało w dużej mierze od czynników, które ją wywołały.

Objawy gastropatii – co robić?

Kiedy obserwujemy u siebie lub u naszych najbliższych objawy gastropatii, powinniśmy udać się do lekarza. Jeżeli natychmiastowa wizyta w gabinecie lekarskim nie jest możliwa, możemy spróbować zaradzić przykrym objawom, przy których ciężko jest normalnie funkcjonować. Warto jest udać się do apteki i przedstawić farmaceucie objawy z jakimi się zmagamy. Prawdopodobnie otrzymamy leki, które doraźnie zahamują wydzielanie kwasów żołądkowych przez nasz organizm. Zażycie tego rodzaju leków może przynieść chwilową ulgę. Jeżeli to możliwe, należy zrezygnować z intensywnej pracy tego dnia.

Objawy gastropatii zwykle nasilają się po spożyciu pokarmów i napojów, które mają właściwości podrażniające błonę śluzową żołądka. Jeżeli obserwujemy u siebie objawy świadczące o wystąpieniu schorzenia, zrezygnujmy z picia kawy i napojów gazowanych. Unikajmy również produktów typu fast food, które mogą jeszcze dodatkowo nasilić stan zapalny. Warto jest spożywać siemię lniane, które działa ochronnie na nasz przewód pokarmowy i może przyczynić się do złagodzenia podrażnień.

Gastropatia objawy
4 (80%) 8 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.