Specjalizacje lekarskie

Lekarz chorób wewnętrznych zajmuje się niezwykle szeroką działką medycyny. Pod jego „nadzorem” znajdują się choroby układu krążenia, przemiany materii, układu oddechowego, układu moczowego, układu pokarmowego (choroby gastryczne), układu krwiotwórczego. Jest też specjalistą od chorób przemiany materii, narządów wydzielania wewnętrznego etc.

Czytaj artykuł

Do laryngologa najczęściej idziemy lub jesteśmy wysyłani wtedy, gdy mamy problem z zapaleniem gardła, ucha albo krtani. Nie wszyscy jednak wiedzą, że niektóre kłopoty gastryczne, takie jak zgaga, również mogą wymagać konsultacji z tym specjalistą. Warto o tym pamiętać, ponieważ...

Czytaj artykuł

Hepatolog, to najogólniej mówiąc, lekarz zajmujący się problemami wątroby oraz woreczka żółciowego, a także budową i funkcjonowaniem tych narządów. Jego zadaniem jest wczesne zdiagnozowanie oraz szybkie i odpowiednie leczenie, które umożliwi choremu uniknąć groźnych następstw choroby i spowodować jej zahamowanie.

Czytaj artykuł

Gastroenterologia, to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami układu pokarmowego (trzustki, wątroby, gruczołów trawiennych, odbytu, jelit oraz narządów przełyku). Obecnie w Polsce lekarze gastroenterolodzy zajmują się również poradnictwem w zakresie hepatologii.

Czytaj artykuł

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.