O serwisie

Witamy na Gastryczne.pl

Skoro jesteś na tej stronie, to znaczy, że szukasz wiedzy na temat kłopotów zdrowotnych, z którymi borykają się wszyscy. Nie można było lepiej trafić :)

Znajdziecie tu szczegółowe opisy co najmniej kilkudziesięciu chorób układu trawiennego. Lista cały czas się powiększa, a artykuły będziemy na bieżąco uaktualniać. Wiele z opisanych chorób to bowiem dość powszechne przypadłości, ale są też takie, na które chorują dosłownie nieliczni w skali kraju. Staraliśmy się opisać je jak najbardziej szczegółowo, ale bez napuszonego akademickiego języka, zrozumiałego jedynie dla lekarzy, bądź studentów medycyny i to tylko ostatnich lat… Piszemy o objawach, skutkach ubocznych leków, a także domowych sposobach, które często bywają zbawienne – zwłaszcza na mniej poważne dolegliwości.

Znajdziecie tu porady zarówno dla osób dorosłych, dzieci, jak i kobiet w ciąży. Nie zawsze bowiem z chorobami walczy się w ten sam sposób. Przestrzegamy jednak przed zgłębianiem wiedzy jedynie w internecie. Nawet nasza strona nie zastąpi porady specjalisty. Dlatego staramy się dokładnie wskazać kiedy wizyta u lekarza jest niezbędna i powinna odbyć się bez zbędnej zwłoki. Także z tego powodu dowiecie się jak zapobiegać chorobom, a czego spodziewać się po leczeniu farmakologicznym i jak ono wygląda.

Serwis gastryczne.pl ma być kompendium wiedzy dla osób, które chcą być przygotowane na wizytę u lekarza. Wizyta bywa bowiem krótka, ale potem przez długie dni, a czasem miesiące leczyć się trzeba w domu. Warto wiedzieć jakich błędów nie popełniać. Niektóre schorzenia – jak choćby choroba glutenowa – wymagają ścisłej diety do końca życia, więc warto wiedzieć jakie potrawy są dozwolone i jaki jest aktualny stan wiedzy. Bo dziś nieuleczalnie chory, jutro może mieć już spore nadzieje na wyleczenie. Postęp medycyny jest coraz szybszy, a my na bieżąco go śledzimy.

Liczymy też na wasze komentarze – piszcie o sprawdzonych sposobach na swoje choroby, o doświadczeniach w walce z dolegliwościami oraz o błędach, na których inni mogliby się uczyć. Chcemy być bowiem przede wszystkim użyteczni, nasze zdrowie jest przecież naszym skarbem i każdy chce o niego dbać.

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.