Depilacja laserowa – czy to szkodzi?

Czytelnia Autor: redakcja Dodaj komentarz

Temat depilacji ciała jest poruszany najczęściej tuż przed sezonem wiosennym i letnim. To właśnie wtedy zaczynamy odkrywać nasze ciało zakładając zwiewne sukienki i krótkie bluzki. Szczególnie od kobiet wymaga się, by ich ciało było zawsze gładkie. Nie wyobrażamy już sobie wystąpienia w kostiumie kąpielowym, kiedy nasze nogi porośnięte są włoskami, nie założymy bluzki na ramiączkach jeśli nie zgolimy włosków pod pachami.


Co ciekawe, depilacja dotyczy coraz częściej mężczyzn i wcale nie chodzi tutaj tylko o golenie brody. Mężczyźni regularnie usuwają włoski pod pachami, na plecach czy pośladkach i wcale nie dotyczy to tylko sportowców. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak żmudna i czasochłonna bywa depilacja. Co więcej, denerwuje nas fakt, iż większość metod daje efekty tylko na krótko – maszynki jednorazowe czy kremy do depilacji usuwają włoski tylko z powierzchni skory więc bardzo szybko zaczynają one odrastać. Nieco lepsze efekty daje depilacja woskiem, ale niestety jest ona bardzo bolesna.
Najlepszym sposobem na trwałe usunięcie niechcianych włosów jest depilacja laserowa i właśnie taką chcemy tutaj przedstawić.

Na czym polega zabieg?

Aby skutecznie pozbyć się włosków należałoby wykonać kilka zabiegów. Te można realizować bezpiecznie tylko w gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej a jedynie lekarz może zadecydować o ilości potrzebnych zabiegów.

Te polegają na naświetlaniu skóry wiązkami światła, które doprowadzają do całkowitego niszczenia cebulek włosa i mieszka włosowego. Dzięki temu włosy nie odrastają już nigdy.
Zabiegi nie są bolesne – laser Vectus posiada na przykład system chłodzący, który działa znieczulająco.

Kto może korzystać z zabiegów?

Kobiety oraz mężczyźni, którzy chcą cieszyć się pięknym, gładkim ciałem już zawsze. Depilacja laserowa może być wykorzystywana ze względów typowo estetycznych jak również leczniczych – to najlepsza metoda zwalczania hirsutyzmu, czyli choroby, w której przebiegu dochodzi do nadmiernego owłosienia kobiet w miejscach, które są typowe dla owłosienia mężczyzn. To zdecydowanie zabiegi dla osób nowoczesnych i aktywnych, które nie chcą tracić czasu na czasochłonne depilacje tradycyjnymi metodami – każdorazowo zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Kto nie może korzystać z zabiegów?

Dermatolog nie wykona zabiegu cukrzykom, osobom cierpiącym na nowotworów, choroby, żył czy choroby skóry – infekcje wirusowe, bakteryjne, stany zapalne, choroby takie jak łuszczyca, świerzb czy bielactwo. Z depilacji laserowej nie mogą tez korzystać kobiety w ciąży i te karmiące piersi, a także osoby z cukrzycą.

Depilacja laserowa – czy to szkodzi?
5 (100%) 3 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.