Domowe sposoby na hemoroidy

Czytelnia Autor: redakcja Komentarzy: 4

Hemoroidy to występujące dosyć licznie połączenia żylno-tętnicze w okolicy odbytu i w chwili silnego parcia na nie podczas wypróżniania następuje ich silne przekrwienie. W przypadku, gdy parcie na naczynia trwa dosyć długo, do hemoroidów zaczyna dopływać krew, która niestety nie jest z nich już odprowadzana z powrotem. W tym właśnie momencie ma miejsce powiększenie się naczyń, które prowadzi do powstania guzków krwawniczych. Leczenie hemoroidów może być prowadzone za pomocą domowych sposobów i leków dostępnych bez recepty w aptece, ale również poprzez wykorzystanie mało inwazyjnych technik oraz zabiegów operacyjnych.

Domowe sposoby na hemoroidy.

W początkowej fazie choroby najlepsze efekty przynoszą domowe sposoby na hemoroidy, do których można zaliczyć przede wszystkim kremy, maści oraz odpowiednie zioła. Zioła na hemoroidy służą przede wszystkim do przygotowywania nasiadówek lub też do przemywania za pomocą wacika okolic odbytu, co w skuteczny sposób pomaga pozbyć się takich objawów jak świąd i pieczenie. Oprócz tego wskazane jest zwiększenie aktywności fizycznej, a także stosowanie diety bogatej w błonnik, który wymiata z organizmu zbędne produkty przemiany materii.

Więcej: http://zdrowykredens.net.pl/arts/domowe-sposoby-hemoroidy/

Procto VITALEMetody małoinwazyjne w leczeniu hemoroidów.

Do małoinwazyjnych metod, które nie obciążają zbytnio pacjenta, można zaliczyć przede wszystkim krioterapie, fotokoagulacje, skleroterapię czy też gumkowanie hemoroidów.

Krioterapia polega na zamrożeniu hemoroidów dwutlenkiem węgla lub ciekłym azotem. Niestety wadą tej metody są częste nawroty tej choroby, dlatego też zabieg powinien być co jakiś czas powtarzany.

Fotokoagulacja to zabieg polegający na zamknięciu tętnicy, która doprowadza do guzka krew przy użyciu promieni podczerwonych, które wytwarzają energię cieplną. Energia cieplna zostaje skierowana na podstawę guzka a przypalone tkanki, które znajdują się u jego podstawy, obumierają i po około tygodniu odpadają a w miejscu, gdzie znajdował się guzek, tworzy się blizna.

Skleroterapia polega na wstrzyknięciu do guzka specjalnej pianki, która ma za zadanie zamknięcie naczynia. Jest to jednak dosyć ryzykowny zabieg i powinien zostać przeprowadzony przez osobę, która ma w czymś takim spore doświadczenie. A dlaczego jest tak ryzykowne? Z tego względu, gdyż jeśli piankę wstrzyknie się zbyt głęboko to może to doprowadzić do martwicy okolicznych tkanek.

Czytaj więcej na temat zabiegu skleroterapii: http://skleroterapiagdansk.pl/

Gumkowanie hemoroidów to obecnie jedna z najpopularniejszych metod, która polega na tym, iż u podstawy guzka zakłada się ciasną gumkę uniemożliwiającą dopływ krwi. W ciągu kilku dni guzek zaczyna obumierać i odpada, a w jego miejscu pojawia się blizna.

Leczenie chirurgiczne.

Leczenie chirurgiczne stosowane jest w dosyć zaawansowanym stadium choroby, gdy inne metody nie przynoszą zamierzonych rezultatów. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest wycięcie guzków sposobem Milligana-Morgana polegającym na nacięciu guzka i obwiązaniu go nicią po to, aby móc go odciąć nożem elektrycznym.

4 komentarzy

 • Finiszmen:

  Data: Lipiec 19, 2016 Czas: 20:16

  Jak można dopuścić do tego, żeby hemoroidy musiały być leczone operacyjnie? Ludzie, przecież jak tylko zaczynają się pierwsze objawy, to trzeba się wziąć za siebie i przede wszystkim iść do lekarza. Bo przecież żadna choroba, chyba oprócz kataru, nie mija sama. Po prostu trzeba ją zacząć leczyć. Ten Procto vitale nie jest zły, choć mam wrażenie, że cena mogłaby być niższa. No ale coś za coś. Za jakość trzeba zapłacić.

  • ekonom:

   Data: Lipiec 20, 2016 Czas: 05:09

   To nie jakość wyznacza cenę. Jest mnóstwo słabych leków, więc wszystkim kieruje rynek. Skoro to działa na hemoroidy, to ludzie kupują. A jak kupują to procto vitale podnosi ceny. Przestaną – obniży. Idą na zysk, nic więcej. Ale nie mam pretensji, skoro działa. Po to firmę założyli żeby zarabiać. Jak uczciwie i zdrowo i bez ściemy – to niech mają.

  • Patrycja:

   Data: Sierpień 1, 2018 Czas: 07:03

   wiesz, bo to bardzo wstydliwa sprawa, te hemoroidy. ludzie się boją komukolwiek powiedzieć o swoich dolegliwościach, czekają, aż już naprawdę nie mogą wytrzymać to idą do lekarza i coś z tym robią :( smutne, ale prawdziwe :(

 • Ada:

  Data: Grudzień 19, 2018 Czas: 13:50

  Procotvitale mi bardzo pomogło – niestety bez leczenia farmakologicznego sie u mnie nie obyło, ale zioła zadziałały super jako terapia wspierająca. Zadziałały i na zaparcia, i na ból, które przynosiły mi hemoroidy. Cena rzeczywiście wysoka, ale warto zapłacić więcej i mieć z głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.