Jak skutecznie oczyścić wątrobę i jelita?

Czytelnia Autor: redakcja Komentarzy: 2

Przy każdym oczyszczaniu organizmu, czyli jego detoksykacji, najważniejsza jest przemyślana dieta. Kiedyś taki proces oczyszczania nazywano „postem”, który obecny jest zresztą do teraz w różnych religiach. Poszczą mnisi, poszczą zakonnicy, poszczą zwyczajni ludzie, bo wierzą, że poprzez oczyszczenie ciała, usprawnią swój umysł i będą mogli zająć się sprawami na wyższym szczeblu duchowym.

Co oczyszczamy? Przede wszystkim jelita oraz wątrobę. Dobry detoks wątroby, to podstawa.  Ci, którzy czytali już wiele na temat detoksykacji, wiedzą, że oczyszczanie organizmu to droga do zachowania zdrowia, energii i ładnego wyglądu. Oczywiście nie jest to droga łatwa. Często wymaga siły woli i wyrzeczeń oraz samokontroli.

Jak oczyścić jelita

Podstawowym zaleceniem jest oczywiście spożywanie lekkich posiłków, złożonych głównie ze świeżych warzyw i owoców, w postaci sałatek, surówek czy koktajli. Drugą kwestią jest wypijanie minimum 2 litrów wody dziennie, bo to woda działa jako główny detoksykator, wypłukując z organizmu toksyczne substancje. Niestety, woda wypłukuje również to, co dobre, czyli ważne dla naszego zdrowia minerały i witaminy, dlatego podczas diety oczyszczającej należy suplementować się witaminami, pić wodę mineralną niegazowaną, a w przypadku picia wody źródlanej lub przegotowanej, warto zawsze wrzucić do niej na kilkanaście minut przed wypiciem kilka plasterków ogórka, plasterek cytryny, natkę pietruszki czy koperku. Zwłaszcza zielenina uwalnia do wody pomocnicze substancje, wspierające oczyszczanie nerek czy wątroby.

Zioła na oczyszczanie organizmu

Nie można zapomnieć o ziołach i naparach ziołowych. Zanim rozpoczniesz oczyszczanie, uzupełnij swoje zapasy o takie zioła, jak pokrzywa, koperek, czystek. W wersji sypkiej dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju otręby zbożowe, błonnik. To sprawdzone środki przy oczyszczaniu jelit ze złogów pokarmowych. Pomocne będą też świeże jabłka, a także suszone owoce, na przykład śliwki.

Zobacz: Zioła na wątrobę – zadbajowatrobe.pl

Rośliny wspomagające oczyszczanie wątroby to ostropest plamisty i czarnuszka siewna. Ostropest można kupić w formie tabletek lub proszku, natomiast czarnuszkę można spotkać np. jako dodatek do hummusu.

Hepa Vitale na oczyszczenie organizmu

Można też zaopatrzyć się w mieszankę Hepa Vitale, w której skład wchodzi właśnie ostropest, czarnuszka i babka. Mieszanki takie możesz dosypywać do koktajli owocowych, musli lub robić z nich napary do picia.

Na rynku dostępne są również gotowe mieszanki ziołowe na oczyszczanie jelit czy wątroby. Warto poświęcić trochę czasu i zapoznać się z ich etykietami. To dobre rozwiązanie dla zabieganych. W pracy wystarczy mieć w biurku paczuszkę ziół mnicha czy hepa vitale i w każdej chwili można zaparzyć z nich detoksykujący napój.

Oczywiście z oczyszczaniem, jak ze wszystkim, nie należy przesadzać. Wszelkie zmiany żywieniowe należy wprowadzać stopniowo, aby organizm nie był narażony na szok. Wystarczy stopniowo odstawiać z diety pokarmy tłuste, słodzone, białe pieczywo, fast foody i generalnie wszystkie produkty uznawane za niezdrowe. Jednocześnie zastępować je produktami zdrowymi, świeżymi, ziołami, wodą. Trudno powiedzieć ile czasu zajmuje skuteczne oczyszczanie organizmu. Dla każdego organizmu to indywidualna sprawa, trzeba zaufać swojemu samopoczuciu.

Czytaj tez: http://zawalserca.net/skuteczne-oczyszczanie-watroby/

Jak skutecznie oczyścić wątrobę i jelita?
5 (100%) 3 głosów

2 komentarzy

  • Fred:

    Data: Październik 2, 2016 Czas: 09:04

    Każdy ma swój rozum, ale na moje to wychodzi, że właśnie zioła są najlepsze na oczyszczanie wątroby. Można je stosować samemu, bo właściwie w każdym lesie można zebrać odpowiednie zioła. Ale pokażcie mi jakiegoś człowieka z miasta, który wie jak wyglądają zioła, nie mówiąc o tym, że można je pomylić z dużą ilością roślin. Takie czasy, łatwiej kupić w sklepie gotową mieszankę niż oddawać, że się na czymś znamy.

  • Sven:

    Data: Październik 3, 2016 Czas: 04:53

    Przy tym wszystkim ludzie zapominają o tym, że oczyszczanie wątroby i jelit musi być wspomagane przez picie dużej ilości płynów. Bo przecież te toksyny jakoś się muszą z organizmu wydostać. A znana mi jest tylko jedna droga :D Ludzie często zakładają błędnie, że oczyszczanie organizmu to wpuszczenie do niego jakiejś armii super komórek, które zniszczą niechciane toksyny, a tak nie jest – je po prostu trzeba z organizmu wydalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.