Łysienie androgenowe – co to jest?

Czytelnia Autor: redakcja Komentarzy: 3

Piękne, bujne włosy są dumą każdego człowieka bez względu na płeć, dlatego gdy zaczyna ich ubywać, pojawia się stres i poszukiwanie specjalisty, który pomoże zatrzymać ten przykry proces. Najczęściej przyczyną wypadania włosów zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest łysienie androgenowe, występowaniu, którego sprzyja natłuszczona skóra głowy i zbyt duże napięcie skóry głowy.

Przyczyny i objawy łysienia androgenowego u mężczyzn

Łysienie androgenowe typu męskiego uwarunkowane jest genetycznie, a także ma związek z substancją, jaka powstaje z przekształcenia testosteronu w mieszku włosowym. Mężczyźni palący papierosy i przyjmujący suplementy diety wpływające na powiększenie masy mięśniowej, mają więcej problemów z wypadaniem włosów. Ponadto wskutek tego, stają się one słabsze i cieńsze, co w końcu skutkuje ich przerzedzaniem.

Zobacz więcej informacji na portalu androgenowe.net.pl

Mężczyźni zaczynają zauważać pojawianie się zakoli i ujawnianie się wysokiego czoła, u innych panów włosów zaczyna ubywać na czubku głowy. Każdy przypadek powoduje niezadowolenie z własnego wyglądu i niską samoocenę, tylko niektórzy godzą się z problemem.

Przyczyny i objawy łysienia androgenowego u kobiet

Podobnie jak u mężczyzn, łysienie androgenowe u kobiet ma związek z genetyką i dochodzi do rozregulowania całej fazy wzrostu włosa, przez co wzrastają one cieńsze i szybciej wypadają a odrost jest znacznie wydłużony w czasie. Mimo, że u kobiet ten niekorzystny proces zachodzi rzadziej to jednak jego konsekwencje są powodem frustracji i uporczywego poszukiwania środków zaradczych.

Kobiety zauważają przerzedzanie się włosów na czubku głowy, rozpoczyna się ono od prześwitów, które coraz bardziej się poszerzają aż dochodzi do dużego uwidocznienia się skóry głowy.

Diagnostyka i leczenie łysienia androgenowego

Leczeniem łysienia androgenowego zajmuje się lekarz dermatolog – trycholog, który na pierwszej wizycie przeprowadza z pacjentem wywiad, ponieważ musi poznać przebieg choroby. Pacjent opisuje, w jakim czasie doszło do zaobserwowania wypadania włosów, jakich używek i leków używa. Trycholog przeprowadza specjalistyczne badania, które pomagają postawić trafną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Leczenie farmakologiczne przeprowadzane jest za pomocą specyfików działających miejscowo i ogólnie, wtedy efekt jest szybszy i trwalszy. Jednak żeby zastosować odpowiednią kurację, leczenia łysienia androgenowego, trycholog przeprowadza takie badania jak:

 • Trichogram, – badanie jakości cebulek włosów, polegające na ich oglądaniu pod mikroskopem, trycholog na tej podstawie ocenia rodzaj zaburzenia i rodzaj włosa.
 • Trichoskopia – komputerowe badanie trychologiczne włosów, mające na celu ocenę, jakości całego włosa od łodygi aż do otaczającej ich skóry,  ponadto badanie to może wykazać choroby toczące się w okolicach skóry głowy.
 • Biopsja skóry głowy – polega na pobraniu skrawka skóry głowy i poddaniu jej badaniu, którego wynik pozwoli zdiagnozować rodzaj łysienia i wdrożenie skutecznego leczenia.

Na podstawie przeprowadzonych badań diagnostycznych lekarz dermatolog – trycholog zaordynuje najwłaściwsze leczenie przy pomocy skutecznych preparatów.

Łysienie androgenowe – co to jest?
5 (100%) 2 głosów

3 komentarzy

 • stać:

  Data: Styczeń 25, 2017 Czas: 09:49

  Zawsze mnie to zadziwia jak wszyscy się zastanawiają jak rzucić palenie papierosów. Ja paliłem 20 lat, ale jak zacząłem mieć kłopoty z sercem a potem łysieć przed czterdziestką, to zrobiłem prostą rzecz: Pierwszy tydzień: max paczka dziennie, drugi tydzień: pół paczki fajek dziennie, potem 10 papierosów, czwarty tydzień pięć. Po miesiącu już nie paliłem i nie palę od pół roku i czuję się super.

 • sama rama:

  Data: Styczeń 26, 2017 Czas: 09:19

  Pierwsze słyszę, żeby osoby przyjmujące odżywki miały słabsze włosy. Ale chyba że było tak, że autor tego artykułu miał na myśli zwykłe anaboliki, ale z przyzwoitości zastąpił je słowem „suplementy”. Może w takim wypadku włosy właśnie wypadają.

 • We_ra:

  Data: Styczeń 26, 2017 Czas: 09:52

  Mój facet walczy z wypadaniem włosów, ale póki co świetnie mu się sprawdza seboradin z serii przeciw wypadaniu włosów który mu kupiłam, a tym bardziej fajnie, bo trafiłam go w dobrej promocji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.