Objawy i zakażenia w ureaplasma

Czytelnia Autor: redakcja Komentarzy: 5

Ureaplasma urealyticum to bakteria stanowiąca częstą przyczynę zakażeń układu płciowo-moczowego zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W poniższym artykule poruszone zostaną najważniejsze kwestie związane z występowaniem niniejszej bakterii. Przedstawione szczegółowo zostaną jej wszystkie objawy i wyróżnione zostaną działania profilaktyczne, które uchronić nas mogą przed zakażeniem.

Ureaplasma – krótka charakterystyka choroby

Zakażenie ureplasma urealyticum możliwe jest głównie za pośrednictwem kontaktu seksualnego. Jednak wśród innych dróg zakażenia odnaleźć możemy bezpośredni kontakt z ręcznikami, pościelą lub bielizną chorego. Szacuje się, że niniejsza bakteria obecna jest u ponad 70% aktywnych seksualne osób na całym świecie. Występowanie niniejszej bakterii w połączeniu z ureplasma parvum doprowadzić może do licznych zakażeń naszego układu płciowego i moczowego. Zdarza się, że bakterie te odpowiedzialne są za powstawanie nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej i stany zapalne w obrębie miednicy mniejszej, szyjki macicy oraz nerek.

Ureaplasma – jak rozpoznać objawy niniejszej choroby

Zakażenie niniejszą bakterią może przebiegać w sposób bezobjawowy – więcej w tym temacie tutaj: http://dobrywenerolog.pl/ureaplasma/objawy-ureaplasma/. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach dochodzi do nasilenia choroby i wówczas pojawić się mogą liczne, niepokojące objawy.

Ureaplasma objawy:

  • Problemy z oddawaniem moczu;
  • Częste oddawanie moczu z krwią, lub krwiomocz obecny podczas każdej mikcji;
  • Silne uczucie parcia na pęcherz, któremu towarzyszyć może pieczenie przy oddawaniu moczu;
  • Częste oddawanie moczu zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy;
  • Silny ból i Pieczenie cewki moczowej;
  • Wyczuwalne, powiększone węzły chłonne w pachwinie; oraz

Objawy występujące wyłącznie u kobiet, w tym:

  • Nawracające infekcje grzybicze pochwy charakteryzujące się obfitymi upławami o nieprzyjemnym zapachu oraz o żółtawym, zielonkawym lub białawym kolorze;
  • Bóle podbrzusza, który towarzyszyć może świąd i pieczenie sromu;
  • Bolesne i obfite miesiączki.

Obecność niniejszej bakterii w organizmie kobiety może doprowadzić do poważnego stanu zapalnego w obrębie szyjki macicy lub cewki moczowej, które rozpoznamy po i nasilonych upławach, uczuciu szczypania oraz świądu w okolicach cewki moczowej, jak i obecności krwawienia między miesiączkami. Po dostrzeżeniu u siebie niniejszych objawów należy jak najszybciej skonsultować się z ginekologiem, ponieważ nieleczenie niniejszej infekcji może doprowadzić do rozszerzenie się jej na narządy miednicy mniejszej i doprowadzić do zapalenia błony śluzowej macicy, przydatków, a nawet do zapalenia otrzewnej. Ponadto, powikłania związane z nieleczoną infekcją wywołaną bakterią ureplasma urealyticum mogą doprowadzić do chronicznej bezpłodności.

W kontekście mężczyzn obecność niniejszej bakterii często przyczynia się do wywołania nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej, które przebiegać może w sposób bezobjawowy. Niemniej jednak niniejsze zaburzenie może być związane z występowanie szeregu objawów, wśród których możemy wyróżnić: obecność śluzowo-ropnego wycieku z cewki moczowej, odczuwanie wyraźnego szczypania lub pieczenia w cewce moczowej, znaczne trudności w oddawaniu moczu. Nieleczenie niniejszej infekcji, podobnie jak w przypadku kobiet, może doprowadzić do niepłodności.

Ureaplasma – profilaktyka i diagnostyka

W diagnozie i profilaktyce niniejszego zaburzenia niezwykle ważne jest przeprowadzanie regularnych testów PCR, które jednoznacznie mogą wskazać na obecność bakterii, lub jej brak w naszym organizmie. Pamiętaj, że wykonując powyższy test chronisz nie tylko swoje zdrowie, ale również zdrowie Twojego partnera/partnerki seksualnej.

Objawy i zakażenia w ureaplasma
5 (100%) 5 głosów

5 komentarzy

  • Ania:

    Data: Maj 5, 2018 Czas: 11:17

    Cześć, niestety mam objawy podobne do tych w artykule :/ Dzięki za info, oczywiście idę do ginekologa, ale lepiej wcześniej wiedzieć, co Ci jest.

  • Baśka:

    Data: Maj 12, 2018 Czas: 14:19

    Nie wiedziałam, że bolesne miesiączki są spowodowane tym zakażeniem. Mam się bać !?

  • Sabina:

    Data: Maj 14, 2018 Czas: 16:22

    Basiu, dużo kobiet ma bolesne miesiączki. Na Twoim miejscu raczej udałabym się do ginekologa, może to coś z hormonami.

  • Ilona:

    Data: Maj 15, 2018 Czas: 16:00

    Hej, ja zamawiałam testy z drwenerolog.pl. Wszystko poszło szybko i profesjonalnie. Dzięki nim mam pewność, że nie jestem chora :)

    • Ewa:

      Data: Maj 17, 2018 Czas: 19:03

      Ilona, a po jakim czasie dostałaś wyniki? :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.