Poprawne wykonywanie masażu piersi

Czytelnia Autor: redakcja Dodaj komentarz

Każda kobieta chciałaby mieć jędrny i piękny biust. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest konieczna operacja plastyczna albo drogie kosmetyki. Wiele można zdziałać już samym masażem. Oprócz ujędrnienia może on także działać odprężająco i pozwolić wykryć ewentualne nieprawidłowości. Oczywiście należy wiedzieć, w jaki sposób go wykonywać, bowiem tylko wtedy taki masaż przyniesie pożądane efekty. Dodatkowo można wspomagać się kremem do biustu np. Frashe.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest już samo polewanie piersi raz zimną, a raz ciepłą wodą, bowiem poprawia to krążenie, a co za tym idzie, ujędrnia biust. Następnie należy delikatnie zacząć ugniatać miejsca wokół biustu, a później przejść do okolic mostka. Później należy już przejść do piersi, przy czym trzeba pamiętać, że masuje się ją za pomocą czterech palców, bez kciuka. Masowanie najlepiej zacząć od okolic brodawki i należy przeprowadzać to płynnie, aczkolwiek dość delikatnie. Później możemy masować pierś od środka na zewnątrz dwoma palcami, już nieco mocniej. Kolejnym etapem jest masowanie, które przypomina mieszanie. Pierś trzeba objąć dłońmi i delikatnie ją skręcać w obie strony. Skręcanie znacznie ujędrni biust i będzie zapobiegało jego opadaniu. Kolejną czynnością jest uciskanie piersi na całej jej powierzchni wszystkimi palcami. Ucisk ten może potem przejść w wykonywanie coraz większych kółeczek. Świetnym dodatkiem do masażu piersi jest ujędrniający krem do biustu.

Oczywiście istotna jest regularność wykonywania tego masażu, bowiem tylko wtedy uzyskamy jakieś efekty. Poza tym, kiedy zaczniemy zauważać, że nasz biust rzeczywiście inaczej wygląda, z pewnością poczujemy dodatkową motywację. Dobrym pomysłem są także ćwiczenia na basenie, w tym także pływanie, a nawet różne ćwiczenia ramion w domu, które działają również na mięśnie klatki piersiowej. Do masażu można użyć ujędrniającego balsamu, który znacznie ułatwi nam zadanie, a oprócz tego już on sam będzie dobrze wpływał na biust. Oprócz tego należy pamiętać o zaprzestaniu masażu w przypadku odczuwania bólu lub znacznego dyskomfortu, a także powstrzymać się od niego podczas miesiączki, bowiem może powodować to ból.

Poprawne wykonywanie masażu piersi
5 (100%) 11 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.