Sposoby na uniknięcie chorób serca

Czytelnia Autor: redakcja Dodaj komentarz

Poradnia kardiologiczna to jedna z najczęściej odwiedzanych poradni zdrowotnych. Wynika to w dużej mierze z tego, iż choroby serca występują niezwykle często. W pewnym wieku, ciężko znaleźć człowieka, który nie miałby przynajmniej jakiś niewielkich problemów z sercem. Uważa się, że w przypadku mężczyzn, jest to 55 rok życia. Jeśli chodzi o kobiety, chorują one na serce średnio dziesięć lat później.

Wydaje się jednak, że poradnia kardiologiczna zapełnia się nie tylko z powodu powszechności występowania chorób serca. Chodzi również o to, że ludzie niezwykle poważnie traktują problemy kardiologiczne. W przypadku schorzeń innych organów, częściej dochodzi do bagatelizowania objawów choroby. Obecnie większość ludzi wydaje się być świadoma tego, jak ważna jest dobra praca serca. Ludzie chcą więc nie tylko leczyć choroby kardiologiczne, ale również im zapobiegać. Okazuje się jednak, że często nie mają pojęcia jak to robić.

Jak uniknąć chorób serca?

Nie ma wątpliwości, że jedną z najlepszych broni przeciwko chorobie serca jest regularny wysiłek fizyczny. Ćwiczenia sprawiają, że serce łapie właściwy rytm, a ciśnienie krwi jest odpowiednie. Oczywiście, ćwiczenia fizyczne nie powinny być za bardzo obciążające. Jeśli bowiem przesadzimy z wysiłkiem, to bez wątpienia tylko sobie zaszkodzimy. Dlatego też, nie sposób wskazać, w jaki sposób należy ćwiczyć. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz przede wszystkim od jego wieku oraz stanu zdrowia. Innego rodzaju wysiłek zaleca się bowiem młodemu człowiekowi, który nigdy nie chorował, a inny starszemu człowiekowi po przebytym zawale czy z chorobą wieńcową.

Niezwykle ważne oprócz ćwiczeń jest również ograniczenie cholesterolu w naszej diecie. Podwyższony poziom cholesterolu jest bowiem niezwykle niebezpieczny dla naszego serca. Dowodem na to jest choćby fakt, że badanie poziomu cholesterolu, to jedno z podstawowych badań jakie zleca kardiolog podczas pierwszej wizyty. Jeśli jednak lubimy tłuszcze i trudno nam z nich zrezygnować, nie jesteśmy wcale na straconej pozycji. Niektóre tłuste potrawy wcale nie powodują podwyższenia poziomu cholesterolu. Potrawy, które zawierają zdrowy tłuszcz to między innymi ryby. Najlepiej, kiedy są to ryby morskie. Ponadto, godne polecenia dla każdego, kto dba o swoje serce są takie produkty jak oliwa, zboża oraz oczywiście warzywa i owoce.

Uniknięcie choroby serca nie jest wcale takie trudne, jeśli choć trochę zaczniemy uważać na to co jemy. Ponadto, musimy pamiętać, aby stale się ruszać.

Sposoby na uniknięcie chorób serca
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.