Trichoskopia

Czytelnia Autor: redakcja Dodaj komentarz

Trichoskopia to badanie wykorzystujące mikrokamerę, czyli mikroskop cyfrowy, dzięki któremu możliwe jest spojrzenie na skórę głowy oraz włosy w dwudziesto- bądź siedemdziesięciokrotnym powiększeniu. Badanie to pozwala określić, czy skóra głowy jest zanieczyszczona, czy gruczoły łojowe i potowe prawidłowo pracują. Dzięki trichoskopii można także sprawdzić, w jakim stanie jest skóra głowy, cebulki oraz włosy, a także w jakim stopniu włosy uległy przerzedzeniu. Badanie to wykorzystuje się także w celu oceny kondycji mieszków włosowych oraz sprawdzenia czy występuje ich miniaturyzacja. Dzięki określeniu tych parametrów specjalista może postawić trafną diagnozę i dobrać właściwą metodę leczenia.

Problemy z włosami lub skórą głowy? – udaj się do trychologa i wykonaj trichoskopię

Trycholog jest specjalistą od włosów, który zajmuje się diagnozą oraz leczeniem najróżniejszych schorzeń skóry głowy oraz włosów. Trychologia jest dziedziną wyodrębnioną z dermatologii, która zajmuje się chorobami skóry głowy oraz włosów. Coraz więcej osób boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów, dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na odpowiedni sprzęt technologiczny, który umożliwia zdiagnozowanie przyczyny problemów z włosami i skórą głowy. U trychologa pomoc znajdą także osoby borykające się z łysieniem, łojotokowym zapaleniem skóry, świądem, łojotokiem, łupieżem oraz łuszczycą.

Więcej: http://drtrycholog.pl/zabiegi/trichoskopia-komputerowa-ocena-tricholab/

Badania trychologiczne włosów i skóry głowy to podstawa, ponieważ tylko prawidłowo postawiona diagnoza umożliwia dobranie odpowiedniej terapii leczniczej. Oprócz badań laboratoryjnych typu morfologia, poziom żelaza i ferrytyny, funkcjonowanie tarczycy i badań hormonalnych należy przeprowadzić także badania trychologiczne, dzięki którym postawienie prawidłowej diagnozy jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, do którego wykorzystuje się wideodermatoskop.

Do trychologa powinny zgłosić się osoby borykające się z nadmiernym wypadaniem włosów, uporczywym łojotokiem oraz niewiadomego pochodzenia świądem. Pomoc specjalisty jest nieoceniona także w przypadkach osób zmagających się z łojotokowym zapaleniem skóry oraz łuszczycą, czyli schorzeniami siejącymi spustoszenie na całej skórze głowy.

Trichoskopia polega na dokładnym obfotografowaniu włosów i skóry głowy, a następnie uzyskane zdjęcia są poddawane analizie. Jest to badanie bezbolesne i bezinwazyjne. Dodatkowo badanie nie trwa długo i jest mało uciążliwe dla pacjenta. Wszystkie potrzebne dane zostają zebrane przez minikamerę, która bada włosy i skórę głowy w okolicy czołowej, skroniowej oraz potylicznej. W każdej z tych okolic lekarz wykonuje cztery zdjęcia. Dzięki tej innowacyjnej metodzie możliwe jest zdiagnozowanie wszystkich typów łysienia, a w tym łysienia androgenowego oraz przewlekłego łysienia telogenowego. Trichoskopia wykorzystywana jest w diagnostyce włosów ułamanych, dystroficznych oraz resztkowych. Co więcej, badanie to pozwala także na wykrycie chorób zapalnych takich jak liszaj rumieniowaty krążkowy oraz liszaj płaski. Dzięki trichoskopii można także monitorować postępy leczenia wypadania włosów.

 

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.