Czy henna na brwi jest skuteczna?

Artykuły Autor: redakcja Komentarzy: 2

Podkreślone, wzmocnione i wyraźnie zabarwione brwi to nieustający trend od kilkunastu miesięcy. Zarówno nastolatki, młode jak i dojrzałe kobiety chcąc być na czasie korzystają z zabiegów eksponujących ich urodę. Jednym z środków upiększających twarz kobiety jest henna brwi. 

Kiedy można zastosować hennę?

Zbliżająca się randka, studniówka, przyjęcie urodzinowe, wesele, a nawet bal sylwestrowy to idealne okazje, by zaakcentować swój wizerunek poprzez zabarwienie brwi. Niesamowitym połączeniem będącym w modzie jest skomponowanie ciemnobrązowych brwi u blondynek. Kobiety, o takim kolorze włosów mogą być spokojne i nie muszą martwić się o tak zróżnicowaną skalę. Dla szatynek zaleca się brwi ciemniejsze, niż kolor włosów. Rude dziewczyny powinny barwić brwi lekko ciemniejszym odcieniem. Aby henna do brwi była trwała, należy ją wykonywać średnio co dwa lub trzy tygodnie.

Naturalne brwi – henna

Większość kobiet obawia się, że henna na brwi je po prostu zniszczy. Nic dziwnego, nieprofesjonalne podejście do zabiegu może skutkować nieestetyczną sztucznością. Dlatego też, warto poświęcić jedną godzinę w miesiącu i skorzystać z usług kosmetyczki, która wykona zabieg profesjonalnie. Samodzielne wykonywanie henny może negatywnie wpłynąć na ogólny wizerunek twarzy, a czasem nawet reakcje alergiczne.

Najlepsza henna do brwi 

Bezdyskusyjnie najlepsza henna do brwi to taka, która wykonywana jest przez osoby doświadczone. Kosmetyczka wykonując zabieg powinna zwrócić szczególną uwagę na oczyszczenie brwi i ich precyzyjne wyregulowanie. Kiedy brwi będą już przygotowane, można przejść do barwienia. Należy pamiętać, by konsystencja barwy była rzadka i można było nią nadawać kształt brwiom. Kolejno powinno się malować łuk od lewej do prawej według obranej strategii. Czas barwienia nie może przekraczać 10 minut, choć w przypadku cienkich i jasnych brwi może on ulec lekkiemu wydłużeniu. Kiedy henna prawidłowo zabarwi brwi należy zmyć ją za pomocą płatków kosmetycznych.

Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach zastosowanie henny na brwi jest ryzykowne i niestosowne. Chodzi tutaj o skłonności do uczuleń, dermatozy i chorób oka.

2 komentarzy

 • Clara:

  Data: Czerwiec 19, 2018 Czas: 09:18

  Też mi się podobają ciemniejsze brwi u blondynek. Dla mnie to wygląda bardzo korzystnie :)

  • Elena:

   Data: Czerwiec 22, 2018 Czas: 11:20

   No, coś w tym jest. Mi się podoba tak jak ma np. Maffashion :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.