Depilacja laserowa – dlaczego warto zrobić ją przed latem?

Artykuły Autor: redakcja Dodaj komentarz

Każdy z nas uwielbia gładką skórę. Nadmierne owłosienie może sprawić, że nasza pielęgnacja nie będzie widoczna. Na co dzień pozbywamy się owłosienia za pomocą choćby wosków, czy kremów do depilacji, jednak to nie wszystko. Często potrzeba dodatkowo wygładzić skórę maszynką. by uzyskać pożądany efekt. Depilacja laserowa zapewnia nam ogromną oszczędność czasu.

Dzięki niej nie musimy martwić się o niechciane owłosienie, a przede wszystkim pozbyć się nieprzyjemnych wrastających włosków, które są bolesne oraz nie wyglądają estetycznie. Laserowe usuwanie owłosienia jest też idealnym sposobem na usuwanie włosków w momencie, kiedy mamy silne uczulenie na wosk.

Czy zabieg depilacji jest bezbolesny?

Zabieg ten jest bezbolesny i nie powoduje żadnego uczulenia. Przeprowadza się go bez znieczulenia, a w trakcie jego trwania można czuć jedynie lekkie mrowienie i ciepło. Dzięki nowoczesnej głowicy laser dociera tylko tam, gdzie jest ona przystawiana. Długość fal jest ustawiana przez kosmetyczkę w trakcie zabiegu. Przez to dostosowuje się do rodzaju skóry, ale też ilości owłosienia. Laser nie tylko niszczy melaninę, która znajduje się we włosach, ale także wpływa na cebulki włosów. Stają się one delikatniejsze, aż z czasem całkowicie nie są zdolne do wyprodukowania włosów. Laser niszczy też włosy, przez co stają się kruche i wypadają. Laserowa depilacja sprawdzi się zwłaszcza u osób z ciemnym owłosieniem oraz jasną karnacją. Na takiej skórze laser znacznie łatwiej wychwytuje włosy i niszczy cebulki włosów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg ma niewiele przeciwwskazań. Przede wszystkim nie mogą iść na niego kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie wolno również stosować lasera w celu depilacji osobom, które zażywają leki fotouczulające oraz chorują na nowotwór, zwłaszcza nowotwór skóry. Epileptycy również nie powinni poddawać się depilacji laserowej. W dniu zabiegu nie powinniśmy też źle się czuć ani chorować. W przypadku choroby radzi się przełożyć termin wizyty na inny termin.

Co zyskamy wykonując depilację laserową przed latem?

Depilację laserową warto wykonać przed latem ponieważ:

  • po zabiegu depilacji nie wolno się opalać ani korzystać z basenu
  • po depilacji laserowej skóra może być lekko zaczerwieniona, należy więc ją chronić i smarować odpowiednimi kosmetykami
  • niewskazane jest używać po zabiegu dużej ilości antyperspirantu, zwłaszcza jeśli chodzi o okolice pach
  • pełen efekt zabiegu jest widoczny dopiero po około 10 zabiegach, dlatego warto wykonać go przed latem, a nie w trakcie jego trwania

Do zabiegu nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Wystarczy jedynie ogolić włosy oraz umyć skórę. Najważniejsze to nie stosować w miejscu zabiegowym balsamów ani żadnych kremów przed zabiegiem.
Depilacja laserowa staje się popularna, ponieważ daje bardzo szybki efekt, widoczny już po 3 zabiegach.
Utrzymuje się on do 3 lat. Po tym czasie warto wykonać jeden lub dwa zabiegi przypominające dla utrzymania efektu na
dłużej i cieszenia się zadbaną i gładką skórą.

Laserowe usuwanie owłosienia w Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.