Implanty zębowe – co warto wiedzieć?

Artykuły Autor: redakcja Dodaj komentarz

Piękny uśmiech to marzenie każdego człowieka. Jest ono bowiem naszą wizytówką. Zadbany uśmiech sprawia, iż czujemy się pewni siebie, jak również częściej się uśmiechamy. Aczkolwiek w pewnym wieku nasz uśmiech może pozostawać wiele do życzenia. Aczkolwiek naturę możemy oszukać. W tym celu stosuje się implanty zębowe. Na rynku są różne rodzaje implantów. A należą do nich przede wszystkim:

 • implanty z tytanu
 • implanty cyrkonowe
 • implanty ceramiczne

Implant zęba jest wybierany pod względem kształtu kości, jak również odległość między zębami sąsiadującymi z luką po utraconym zębie. Jeżeli chodzi o implanty z tytanu to są to implanty zębów, które należą do najpopularniejszych. Po zabiegu następuje zrastanie się żywej tkanki kości z tytanem. Trwa ono około od trzech do sześciu miesięcy. Z kolei implanty cyrkonowe to implanty stomatologiczne, które są wykonane z porcelany, na bazie tlenku cyrkonu. Ich zaletą jest fakt, iż nie zawierają w sobie żadnych metali, które niestety mogą uczulać i powodować nadwrażliwość. Natomiast implanty ceramiczne są to implanty jednofazowe, które charakteryzują się, iż powracanie do pełnego zdrowia nie jest procesem długofalowym. Ich wszczepienie to zazwyczaj tylko jedna wizyta i wyłącznie jeden zabieg. Implant wszczepia się w znieczuleniu miejscowym i niemal od razu można go obciążyć koroną, bądź mostkiem.

Implant zęba cena

Wiele osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje implant zęba oraz gdzie wstawić implanty w Gdańsku. Otóż cena implantu jest uzależniona od rodzaju danego implanta zębowego. Jeżeli chodzi o implanty tytanowe to cena tych implantów zaczyna się od kwoty 1800 złotych. Natomiast implanty porcelanowe zaczynają się od kwoty 550 złotych. Z kolei implanty ceramiczne zaczynają się do kwoty 1300 złotych. Koszt implantu zęba uzależniony jest również od czynników wewnętrznych danego gabinetu stomatologicznego.

Proteza na implantach

Protezy na implantach polega na tym, iż zostaje ona umocowana na kilku wkręconych na stałe w kości szczęki implantach stomatologicznych. Należy do to jednego z najpopularniejszych rozwiązań w przypadku całkowitego utraty uzębienia. Zaletą tego zabiegu jest także fakt, iż koszt jest kilkukrotnie niż w przypadku bardziej zaawansowanych technik. Aczkolwiek należy pamiętać, iż metoda ta wymaga wcześniejszej konsultacji z odpowiednim specjalistą, jak również wykonania zdjęć RTG w celu zapoznania się z warunkami kostnymi naszej jamy ustnej.

Implanty zębowe przeciwwskazania

Do przeciwwskazań w stosunku do implantów zębowych należy zaliczyć w szczególności:

 • cukrzycę
 • choroby psychiczne
 • ciążę
 • chorobę krwi
 • zbyt małe rozmiary wyrostka zębodołowego
 • niekorzystne warunki anatomiczne szczęki
 • alergie i choroby układu krążenia
 • nałogowe palenie tytoniu
 • zaawansowaną paradontozę
 • przyjmowanie sterydów
 • stany zapalne przyzębia i błony śluzowej

Jak wygląda wstawianie implantów?

Wstawianie implantów odbywa się zazwyczaj przy znieczuleniu miejscowym. Lekarz nacina błonę śluzową, a następnie nawierca. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie implantu i zaszycie.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.