Jak oczyścić organizm z toksyn ziołami?

Artykuły Autor: redakcja Komentarz: 1

Często, zwłaszcza po zimie zauważamy niekorzystne zmiany, ospałość, spowolniony metabolizm, senność, złą kondycję fizyczną i psychiczną. To znak, że trzeba oczyścić organizm ze szkodliwych substancji i wzmocnić siły organizmu. Pomóc w tym mogą zioła, które korzystnie wpływają na organizm. Naturalne Oczyszczanie jest gwarancją sukcesu.

Zioła zwiększają tempo przemiany materii oraz wpływają na znajdujące się w organizmie toksyny, które szybciej rozpuszczają się w wodzie, by następnie zostać wydalone na zewnątrz z potem lub z moczem. Zioła oczyszczające powinny wykazywać działanie moczopędne (przykładem jest Fibra Vitale) i napotne oraz regulujące pracę jelit i wpływające na ich oczyszczanie. Każde z ziół oczyszczających można stosować osobno, jednak lepiej działają w formie mieszanek.

W jaki sposób najlepiej oczyścić organizm z toksyn ziołami? Można pić napary z ziół wpływających pozytywnie na pracę jelit, takich jak babka płesznik, siemię lniane czy łupiny babki jajowatej. Babka płesznik pochłania wodę i toksyny, które następnie razem ze złogami usuwa z jelit. Zawarty w niej śluz otacza złogi, wpływając na ich usunięcie. Podobnie do babki płesznik, działa nasze rodzime siemię lniane. Reguluje ono prace całego układu pokarmowego, pomagając pozbyć się z organizmu toksyn. Kolejnym specyfikiem działającym korzystnie na jelita i pozwalającym pozbywać się złogów, leczącym zaparcia i odtruwającym organizm są łupiny babki jajowatej. Skomponowana z niej mieszanka ziołowa jest dobra na cholesterol. Oczyszczająco na jelita działa również morszczyn pęcherzykowaty, który może działać przeczyszczająco oraz działające gwałtownie senes, kruszyna i rzewień. Więcej o oczyszczaniu m.in dróg moczowych przeczytasz tutaj: https://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_oczyszczanie_drog_moczowych_cz3.html.

Innym sposobem oczyszczenia organizmu z toksyn jest picie naparów ziół działających moczopędnie oraz napotnie, takich jak mniszek lekarski, skrzyp polny, łopian większy czy fiołek trójbarwny. Skrzyp polny ma silne działanie moczopędne i lekko napotne. Efektem jego stosowania jest też zmniejszenie cellulitu. Mniszek lekarski silnie działa na oczyszczany organizm, głównie poprzez wydzielanie toksyn z moczem. Równocześnie pomaga usuwać z organizmu kamienie żółciowe. Fiołek trójbarwny pomaga oczyścić organizm z toksyn poprzez wydalenie ich z moczem. Napar z bratka jest też skuteczny w leczeniu chorób skórnych, w tym trądziku. Warto do tych ziół dodać jeszcze ostropest, karczoch zwyczajny lub łopian.

Jaka jest odpowiedź na pytanie, jak oczyścić organizm z toksyn ziołami? Oczyścić organizm można, pijąc napary z różnych rodzajów ziół lub specjalnych mieszanek ziołowych. Mieszanki te powinny zawierać zioła wpływające na prace jelit, oczyszczające wątrobę, o działaniu moczopędnym i napotnym. Ważne, by nie przedawkować ziół, gdyż nawet z pozoru bezpieczne zioła pite w nadmiarze mogą wywołać groźne skutki. Jeżeli zachowamy ostrożność w stosowaniu, to oczyścimy i wzmocnimy organizm, który odwdzięczy się lepszym samopoczuciem oraz korzystniejszym wyglądem.

Oceń artykuł

1 komentarz

  • zielarski:

    Data: Sierpień 31, 2018 Czas: 16:26

    Korzystanie z ziół jest najlepsze, ponieważ naturalne i pomaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.