Jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Artykuły Autor: redakcja Dodaj komentarz

Z biegiem lat nasza cera ulega wielu próbom. Trądzik, uczulenia słoneczne, popękane naczynka i na samym końcu zmarszczki. Czy istnieją skuteczne metody walki z uciekającym czasem na twarzy ?

Zmarszczki na czole – najgłębsze i najtrudniejsze

Zmarszczki na czole należą do najmniej estetycznych zmarszczek na twarzy (więcej o zmarszczkach tego typu tutaj). Co więcej, są najbardziej widoczne i najtrudniejsze do wygładzenia. Źródłem ich powstawania są ruchy twarzy jak np. marszczenie czoła, smutek, zmartwienie czy złość. Tego typu zmiany skórne bardzo trudno wyleczyć za pomocą środków kosmetycznych. W takich okolicznościach dermatolodzy zalecają usuwanie zmarszczek laserem. Laser to narzędzie nieablacyjne, a więc nie przerywające ciągłości skóry. Jego działanie polega na emitowaniu mikro-wiązek światła, które koagulują w głębi skóry liczne półkolumienki, nie obejmując zewnętrznej warstwy naskórka – nie niszczą zewnętrznej warstwy skóry. Dzięki regularnej emisji impulsów, wytwarza się obraz siatki z mikrouszkodzeniami. Owe mikrouszkodzenia są kontrolowane, ponieważ powstają by pobudzić zdrową tkankę do szybszej regeneracji. W ten sposób pobudzone zostają procesy naprawcze skóry. Uszkodzona tkanka zostaje otoczona zdrowymi, które się namnażają. Obszar poddany zabiegowi, a więc skóra ze zmianami starczymi, zostaje odbudowana, zregenerowana i ujędrniona.  W efekcie zmarszczone czoło zostaje wygładzone. Według opinii pacjentek, które korzystały z różnego rodzajów zabiegów, laser na zmarszczki sprawdza się najlepiej.

Jednak zmarszczki na czole nie są jedynym typem zmarszczek na twarzy. Obserwuje się liczne zmarszczki wokół ust, oczu czy nosa. Z jakich zabiegów wtedy skorzystać?

Skuteczne okazuje się usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym. Podczas zabiegu pacjentowi, podskórnie bądź śródskórnie wstrzykiwany jest kwas, który odżywia uszkodzone tkanki. W konsekwencji zmarszczki się spłycają. Działanie kwasu określa się na maksymalnie 7 miesięcy. Aby efekt został utrzymany, należy regularnie poddawać się wstrzykiwaniu.

Inne zabiegi kosmetyczne na zmarszczki to:

  1. Mezoterapia – polega na dostarczeniu do skóry właściwej odpowiednich substancji leczniczych, regenerujących, a przede wszystkim odżywczych
  2. Lifting twarzy – na powierzchni całej twarzy zostaje wykonany lifting, a więc odżywienie komórek i wygładzenie.
  3. Botox - botox – zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę lub śródskórnie małej ilości preparatu, który powoduje, że skóra się naciąga i jednolici.

Warto zaznaczyć, że w przypadku głębokich, mocno zarysowanych zmarszczek same zabiegi nie wystarczą. Muszą być one uzupełniane innymi środkami. Sprawdzone kombinacje to dodatkowe zastosowanie kremów przeciwzmarszczkowych i mocno liftingującego serum. By efekty utrzymały się jak najdłużej, najlepiej kosmetyki używać regularnie na dzień jak i na noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.