Jak się pozbyć zaskórników?

Artykuły Autor: redakcja Dodaj komentarz

Zaskórniki to bardzo powszechny defekt kosmetyczny wśród osób borykających się z cerą trądzikową. Z tego powodu szczególnie narażone są na nie młode osoby w okresie dojrzewania, a także te dojrzałe, które mają problem z cerą nadmiernie przetłuszczającą się. Wyróżnić możemy zaskórniki otwarte i zaskórniki zamknięte. Te pierwsze są zlokalizowane są dość głęboko pod skórą skóry, natomiast te drugie – przy samej skórze. Wbrew pozorom, sposoby ich usuwania niczym się nie różnią, bowiem przyczyna ich powstawania jest taka sama. Zapchane gruczoły łojowe nie są w stanie uwolnić sebum i zalega ono pod powierzchnią skóry, tworząc nieestetyczne i często bolesne wybrzuszenie. Dlatego wszelkie sposoby walki z zaskórnikami są skoncentrowane na oczyszczaniu skóry.

Peelingi mechaniczne i kwasowe, czyli jak usunąć zaskórniki

Do jednych z najłagodniejszych i najmniej inwazyjnych metod  oczyszczania z zaskórników można zaliczyć peeling kwasem migdałowym. W ten sposób świetnie możemy zlikwidować zaskórniki na nosie i zaskórniki na czole. Kwas wnika w skórę, rozpuszczając zrogowaciałe tkanki – w ten sposób skóra jest nie tylko oczyszczona, ale także uruchomione zostają jej procesy regeneracyjne. Nieco silniejsze działanie wykazuje kwas salicylowy (niestety powinny go unikać osoby z alergią na salicylany), pirogronowy i glikolowy. W ofertach gabinetów medycyny estetycznej możemy też znaleźć zabieg Ancelan – to również peeling z wykorzystaniem specyficznej mieszanki kwasów: salicylowego, szikimowego i sodium lapergilate. Dodać należy, że zabieg ten świetnie sprawdza się u osób z cerą trądzikową.

Mechaniczne sposoby oczyszczania

Dwa najpopularniejsze zabiegi spotykane w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej to peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja. W tym pierwszym przypadku wykorzystuje się ultradźwięki, natomiast drugi zabieg przebiega z użyciem głowicy pokrytej diamencikami, która usuwa wierzchnią warstwę naskórka, pobudzając procesy regeneracyjne skóry.

Domowe sposoby walki z zaskórnikami nie dają często wymiernych rezultatów. Wystrzegać się należy w szczególności ich wyciskania. Żaden domowy przyrząd do usuwania zaskórników nie jest skuteczny. Drogeryjna maseczka na zaskórniki zawierająca naturalne kwasy organiczne to jednak dość dobry sposób, jednak tylko w przypadku bardzo łagodnych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.