Piegi – jak je usunąć?

Artykuły Autor: redakcja Komentarzy: 4

Piegi to przebarwienia na twarzy i/lub dekolcie, ramionach. Występując najczęściej u osób z jasną skórą i są o kilka tonów od niej ciemniejsze. Czasami pojawiają się jako kilka kropek w okolicy nosa albo liczne plamy na twarzy. Przez niektórych uważane są za urocze, ale inni traktują je jako coś strasznego. Ich marzeniem jest by całkowicie zniknęły z ich życia. W tym momencie pojawia się pytanie gdzie i jak usunąć piegi?

Istnieją domowe sposoby pozbycia się ich, ale są one niepewne lub uzyskane efekty mało widoczne. Z tym problemem lepiej zwrócić się do gabinetów medycyny estetycznej, w których ofercie znajduje się profesjonalne usuwanie przebarwień na twarzy lub przynajmniej zmniejszenie ich widoczności. Klientom oferowana jest liczna lista zabiegów.

Pierwszym z nich jest laser Palomar Emerge. Jego użycie ma wyeliminować nie tylko czerwone plamki na twarzy, ale także blizny. Wiązki lasera wnikają w głęboko osadzone komórki skóry i delikatnie je uszkadzają tym samym zmuszając je do regeneracji. Powstają nowe tkanki, a tym samym twarz staje się jędrniejsza, miła w dotyku i w jednolitym kolorze. Innym zabiegiem jest GeneO+. Polega na przyłożeniu głowicy do miejsca występowania piegów, gdzie pojawia się dwutlenek węgla. Organizm reaguje na tę anomalię i „wysyła” w tamte miejsca krew z większą ilością tlenu. Skóra rozjaśnia się, a tym samym piegi znikają. Usuwanie piegów możliwe jest też za pomocą Dermapenu 3/ Mezopenu. Malutkie igły nakłuwają przebarwione miejsca wstrzykując substancje odżywcze do cery. Komórki odbudowują się stając się bardziej jednolite i promienne. Alternatywą przy usuwaniu piegów są peelingi kwasowe. Przy przebarwieniach skóry najczęściej używa się kwasu migdałowego. Po tym zabiegu skóra staje się jednolita i rozjaśniona. Peelingi kwasowe nadają się również dla wrażliwej cery.

Usuwanie piegów z dzisiejszą medycyną jest bardzo łatwe. Nie trzeba wykonywać żadnych niebezpiecznych zabiegów i tylko pójście do gabinetu medycyny estetycznej dzieli ludzi od pożegnania się z piegami na twarzy.

4 komentarzy

 • samosiaZossia:

  Data: Wrzesień 23, 2017 Czas: 21:55

  Przyczyną powstawania przebarwień oraz piegów na skórze jest przede wszystkim długotrwałe opalanie bez stosowania odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych. Czasami przebarwienia możemy odziedziczyć po rodzicach. Wydaje mi się, że piegi nadają uroku, ale w przypadku niektórych ludzi mogą być one uciążliwe dlatego w takich wypadkach decydowałabym się na laserowe usuwanie piegów :)

 • Renia87:

  Data: Październik 3, 2017 Czas: 15:22

  Dzisiaj mamy bardzo wiele sposobów i urządzeń na usuwanie piegów oraz przebarwień na ciele. Wiadomo, że laser sprawdzi się najlepiej, ale zawsze warto spróbować tych domowych sposobów. Niestety w moim wypadku się nie sprawdziły i z polecenia koleżanki trafiłam do Clinica Cosmetologica w Gdańsku. W tej klinice medycyny estetycznej moje przebarwienia zostały usunięte laserem Palomar Emerge w ciągu 5. zabiegów :)

 • 3dyta:

  Data: Październik 7, 2017 Czas: 21:44

  Zawsze to jakiś plan aby spróbować domowych sposobów na przebarwienia, a dopiero później zainteresować się medycyną estetyczną. Kiedyś przeczytałam, że sok z cytryny jest dobry na niewielkie przebarwienia.

 • libra:

  Data: Październik 16, 2017 Czas: 23:12

  Również myślałam o laserze aby usunąć piegi z twarzy. Jeszcze parę miesięcy temu było zbyt ciepło na zabiegi laserowa, ale teraz robi się coraz chłodniej i to jest odpowiedni czas aby zacząć coś działać w tym kierunku :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.