Social media w trosce o zdrowie

Artykuły Autor: redakcja Dodaj komentarz

Mówi się, że zbyt długie przebywanie przed komputerem lub wpatrując się w ekran smartfona przynosi wiele negatywnych skutków. Nasz wzrok jest wpatrzony w jeden punkt, często nasza pozycja ciała pozostawia wiele do życzenia. Rzeczywiście przebywając zbyt długo w sieci, możemy narzekać na ból i pieczenie oczu, dyskomfort w okolicach karku, a nawet całego kręgosłupa. A jednak! Okazuje się, że social media wykorzystywane w odpowiednim wymiarze, mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jak to możliwe?

Social media – największym sprzymierzeńcem

Chyba większość z nas ma swoje konto w jednym z serwisów społecznościowych. Najpopularniejszy nadal jest Facebook i prowadzenie fanpage. Chociaż zaczyna doganiać go Instagram oraz Twitter. Dużo dzieje się również na Snapchat. Jak wyciągnąć z tych wszystkich i wielu innych miejsc w sieci, wszystko co najlepsze dla naszego zdrowia? Wystarczy poruszać się po odpowiednich treściach. Mając swoje prozdrowotne preferencje, serwisy same będą nam podpowiadać kolejne strony oraz użytkowników, którzy wnoszą w tę dziedzinę wiele wartościowych informacji i porad.

Trening za darmo

Na Facebooku oraz Instagramie nie brakuje kont, na których umieszczane są przykłady ćwiczeń obejmujących różne partie ciała. Treningi są pokazywane nie tylko w formie ikonografik, ale również umieszczane są filmiki, na których bezpośrednio widzimy słynne trenerki fitness. Dzięki temu nie musisz wychodzić z domu, żeby odbyć solidną serię ćwiczeń. Prowadzenie fanpage przez specjalistów dodatkowo w Twoim własnym domu, może motywować Cię do kolejnych brzuszków sama Chodakowska lub inna popularna trenerka.

Dużą oglądalnością cieszą się również tzw. live. Mowa jest o nagraniach na żywo, które odbywają się w ustalonym czasie. Czym różnią się one od nagranych z większym wyprzedzeniem filmików? Przede wszystkim tym, że są one autentyczne, jak i również w danym czasie skupiają się widzowie chcący przejść przez konkretny trening. W ten sposób możesz naprawdę poczuć się jak na siłowni. Natomiast umieszczane pod filmem komentarze innych uczestników treningu, mogą okazać się dla Ciebie jeszcze bardziej motywujące (o tym więcej tutaj: http://zapaleniepluc.net.pl/artykuly/motywacje-zdrowotne-social-media/).

Zdrowe przepisy

Zdrowie to nie tylko ruch, ale również prawidłowe odżywianie! Nie masz w sobie dość samozaparcia do tego, żeby zmienić swoje nawyki żywieniowe? W social media znajdziesz wiele cennych stron, na których będą umieszczane proste i smaczne przepisy, które zawierają wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Dodatkowo dowiesz się dzięki filmikom, jak możesz je krok po kroku wykonać.  „Na Facebooku możesz dołączyć do specjalnych grup, w których wzajemnie uczestnicy się wspierają i wymieniają swoimi doświadczeniami. Bardzo często w oparciu o takie grupy, przeprowadzane są specjalne kursy, dzięki którym możesz się nie tylko dowiedzieć bardzo wiele na temat zdrowego odżywiania, ale również otrzymasz praktyczną wiedzę, w jaki sposób wykonywać poszczególne posiłki.”- mówi Kamil Jankowski z agencji reklamowej Think Things.

Chcesz propagować zdrowy tryb życia?

Jeżeli samodzielnie chcesz propagować zdrowy tryb życia, a także umieszczać na swoich social media własne doświadczenia i porady, możesz tego jak najbardziej dokonać. Samo prowadzenie fanpage nie jest niczym trudnym. Jeżeli jednak zależy Ci na dotarciu do jak największej grupy odbiorców, wtedy potrzebny jest odpowiedni marketing – na szczęście może pomóc Ci w tym agencja. Oczywiście jednym z rozwiązań jest płatna reklama na Facebooku. Jednak często nie wykorzystujemy wszystkich możliwości serwisu. Agencja social media jest w stanie zaplanować efektywną kampanię reklamową, która nie tylko zaciekawi nowych użytkowników, ale i również ich mocno zaangażuje w Twoje prozdrowotne działania. Dlatego możesz przy niewielkim nakładzie finansowym i czasowym, spokojnie zajmować się swoją pasją. Natomiast profesjonalna agencja poprowadzi Twoje działania marketingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.