Sprawdzone metody na blizny

Artykuły Autor: redakcja Komentarzy: 5

Oparzenie to w rzeczywistości uszkodzenie skóry, które może wystąpić w wyniku różnych czynników, głównie wysokiej temperatury, gorącej wody, światła słonecznego, związków chemicznych, elektryczności. Oparzenie powoduje, że skóra staje się martwa oraz niewrażliwa na dotyk. Ten rodzaj oparzeń pozostawia widoczne blizny. W pierwszej kolejności świeże oparzenia należy leczyć, aby zminimalizować ryzyko przebarwień i blizn. Leczenie blizny po oparzeniu nadal stanowi duży problem i wyzwanie.

Tradycyjne techniki leczenia blizn.

Do tradycyjnych techniki leczenia blizn należy  zaliczyć zastrzyki kortykosteroidów, zastosowanie silikonu (plastry silikonowe), operacje chirurgiczne, a także radioterapie. Spośród powyższych metod zarówno kortykosteroidy, jak i leczenie chirurgiczne charakteryzują się bardzo wysokim odsetkiem nawrotów blizny po oparzeniach, a radioterapia ma skuteczność na poziomie placebo.

Najmniej jednak za usuwanie blizn cena nie jest zbyt wygórowana w przypadku zastosowania tych metod. Plastry silikonowe zmniejszają ryzyko wystąpienia blizn, a ich stosowanie polega na pokryciu całej powierzchni blizny raz dziennie (pod panelem następuje rekonstrukcja kolagenu w blizna). Niezastąpione w tym przypadku wydaje się być terapia laserowa.

Zabieg laserowy na blizny.

Taki laser frakcyjny na blizny jest szczególnie skuteczny. Terapia taka doskonale wpływa na przyspieszenie procesu regeneracji oraz umożliwia niezwykle szybki proces gojenia. Lasery te generują spójną wiązkę światła o określonej energii. W leczeniu blizn lasery były używane początkowo do odparowania całej tkanki bliznowatej. Niestety, te zabiegi charakteryzowały się bardzo wysokim odsetkiem nawrotów blizn.Blizna na twarzy.

W przeciwdziałaniu i hamowaniu procesu powstawania blizn po spaleniu ran także można zastosować laser. Warto mieć świadomość, że za usuwanie blizn laserem cena nie jest także zbyt wysoka i zdecydowanie opłaci się poddać się takiemu zabiegowi. We współczesnych czasach każda blizna po oparzeniu bardzo szpeci i sensownie byłoby się jej pozbyć, aby się lepiej poczuć.

 

5 komentarzy

 • finka34:

  Data: Wrzesień 3, 2017 Czas: 08:26

  Kurcze sama ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad usunięciem blizn. W moim przypadku są to akurat blizny potrądzikowe… Kremy na blizny słabo działają i nie widzę zadowalających efektów..

 • kawia-3:

  Data: Wrzesień 10, 2017 Czas: 16:10

  Hmm jedyne co by mnie skłoniło do usunięcia blizny to gdyby blizna znajdowała się na twarzy. Współczuje ludziom co mają bliznę na twarzy. Moim zdaniem jest to najgorsze miejsce na bliznę. Mam parę blizn na ręce i nodze, ale one zupełnie mi nie przeszkadzają :)

 • Martyna:

  Data: Wrzesień 16, 2017 Czas: 20:10

  Myślę, że póki blizna jest jeszcze czerwona to dobrze poradzą sobie z nią kremy;). Najlepszy będzie jakiś naturalny. Zawsze również można samemu przyrządzić sobie takie serum w domu :P

 • UlA:

  Data: Październik 3, 2017 Czas: 14:40

  Mi zabiegi laserowe na blizny nic nie dały. Ja niestety mam bliznę na środku czoła i nic nie pomaga. Już się z tym pogodziłam. Staram się ją zakrywać makijażem..

 • tuptusia:

  Data: Październik 19, 2017 Czas: 14:00

  Niedawno zaczęłam kurację urządzeniem Pollogen legend w gdańsku – clinica cosmetologica. Aktualnie wykonuje 6 zabieg i nie wiem czemu piszecie, że laserowe zabiegi na blizny nie działają.. Moja blizna znacznie się zmniejszyła i zbladła. Skóra jest w tym miejscu jędrniejsza i się naciągnęła. Uważam, że zbyt szybko rezygnujecie z terapii laserowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.