Sprawdzone metody na walkę z niedoskonałościami na twarzy

Artykuły Autor: redakcja Komentarzy: 2

Odpowiednie oczyszczanie twarzy to nie tylko codzienne stosowanie produktów kosmetycznych, które umożliwiają usuwanie zanieczyszczeń skórnych nagromadzonych w ciągu dnia. To również stosowanie zabiegów, które są dostępne w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Jak czyścić twarz

W codziennej pielęgnacji ważne jest, aby pamiętać o regularnym myciu twarzy, jak również stosować toniki i mleczka, przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń skórnych. Do celu tego równie dobrze nada się zwykłe szare mydło, które ma także działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. W związku z czym jest w szczególności przeznaczone dla osób ze skórą trądzikową, ponieważ nie zawiera żadnych konserwantów. Aczkolwiek raz na jakiś czas dobrze jest także udać się do kosmetyczki, w celu wykonania dogłębnego oczyszczenia skóry.

Zabiegi odmładzające na twarz

Odpowiednie czyszczenie twarzy, to także odmładzanie twarzy. Zabieg oczyszczenia twarzy powinien być adekwatnie dobrany do naszego rodzaju skóry. Do dostępnych zabiegów oczyszczających w gabinetach kosmetycznych zalicza się:

 • oczyszczenie twarzy kwasami
 • mikrodermabrazja
 • laserowe oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy kwasami będzie odpowiednie zarówno dla osób o skórze trądzikowej, jak i skórze wrażliwej. Bowiem dla skóry trądzikowej zostanie zastosowany kwas salicylowy, aczkolwiek dla skóry wrażliwej kwas migdałowy. Kwas salicylowy działa także bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Zabieg ten jest bezinwazyjny i nie powoduje żadnych zamian skórnych.

Z kolei mechaniczne oczyszczanie twarzy, tj. mikrodermabrazja polega na zastosowaniu głowicy, która jest pokryta kryształkami diamentów. Dzięki czemu starty naskórek zostaje umieszczony w maszynie. Zabieg ten jest bezpieczny, gdyż podczas jego wykonywania mamy całkowitą kontrolę nad głębokością ścierania.

Natomiast laserowe oczyszczanie twarzy, dzięki wiązce lasera powoduje nie tylko dokładne oczyszczenie, jak również gwarantuje pozbycie się martwego naskórka, czy łojotoku. Jest on polecany dla osób ze skłonnościami trądzikowymi.

2 komentarzy

 • kuba:

  Data: Czerwiec 17, 2020 Czas: 23:11

  Byłem kiedyś na oczyszczaniu kwasowym i powiem szczerze, że była to najskuteczniejsza metoda na walkę z niedoskonałościami na twarzy, bo miałem ich potem mniej jak regularnie oczyszczałem twarz ..

 • zonia:

  Data: Lipiec 25, 2020 Czas: 13:45

  Laser jest fajnym wyborem, działa szybko i skutecznie!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.