Żylaki odbytu – skuteczne leczenie domowe

Artykuły Autor: redakcja Dodaj komentarz

W ostatnich dziesięcioleciach można spotkać na rynku niesamowity wybór środków zaradczych na żylaki odbytu, począwszy od melasy czarnej i brukwi po skórkę banana i zieloną herbatę. Stopień nasilenia, a tym samym objawy hemoroidów różnią się znacznie. Niektórzy ludzie mają niewielkie problemy, i nie są one zbyt dokuczliwe. Inni cierpią w nieskończoność, aż wreszcie decydują się na operację lub jedną z metod niechirurgicznych, jeśli stan nie jest zbyt daleko zaawansowany. Najlepiej rozpocząć leczenie hemoroidów od nieinwazyjnych domowych sposobów.

Żylaki odbytu – skuteczne leczenie domowe

Tlenek cynku jest dobrym środkiem na pozbycie się swędzenia okolic odbytu, w którym pojawiły się żylaki. Jest również skuteczny do niwelowania przykrych objawów pieczenia tych okolic.

Brukiew należy do roślin, które mogą wspomóc leczenie guzków krwawniczych. Należy ją ugotować, zetrzeć na tarce, a następnie nałożyć na gazę. Taki ciepły kompres należy przyłożyć do żylaków odbytu. Dobrze jest wykonać taką czynność przed pójściem spać, rano nie powinno być już objawów hemoroidów. Brukiew jest rośliną korzeniową związaną z rzepą. Od dawna jest gotowana i przyrządzana jako puree, ale okazało się, że jest doskonałym środkiem zaradczym na żylaki. Hemoroidy to obrzęk naczyń krwionośnych, podobnie jak żylaki. Jeśli w organizmie występuje skrzep krwi, może stać się to problematyczne. Ciepłe kompresy mogą pomóc rozwiązać kłopot z takim skrzepem i złagodzić dyskomfort.

Niektórzy ludzie spożywają codziennie produkt uboczny procesu rafinacji cukru, czyli melasę, aby pozbyć się żylaków odbytu. Polega to na tym, że każdego dnia przez kilka miesięcy należy spożywać kilka łyżek melasy z miodem. Jest to może proces długotrwały, ale pozwala pozbyć się hemoroidów na zawsze. Ten gęsty ciemny płyn słodzący jest bogaty w minerały takie jak mangan, miedź, żelazo, wapń i potas.

Przy problemach z żylakami odbytu warto zadbać o prawidłowe trawienie i codzienne wypróżnianie. Dlatego wprowadzenie ziół do codziennego menu jest dobrym pomysłem. ProctoVitale jest mieszanką ziół niwelujących problemy z zaparciami a tym samym chroni przed pojawieniem się hemoroidów. Regularne spożywanie tych ziół pozwala także skutecznie ochronić się przed ponownym powstawaniem żylaków odbytu.

Herbaty ziołowe zawierające ziele kasztanowca były wykorzystane w medycynie ludowej w leczeniu zarówno hemoroidów, jak i biegunki. Istnieją potwierdzone badania medyczne, że, ekstrakt z kasztanowca wspiera organizm przy niewydolności żylnej. Hemoroidy są to przecież żylaki, więc kasztanowiec znajduje się w czopkach do stosowania na tą przypadłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.