Leczenie gastropatii

Gastropatia Autor: redakcja Komentarz: 1

Leczenie gastropatii jest sprawą dość skomplikowaną. W dużej mierze będzie zależało od tego jakie są pierwotne przyczyny wystąpienia choroby. Będzie się składało z leczenia przyczyn, które spowodowały chorobę, leczenia doraźnego, które ma zapobiec uczuciu dyskomfortu, niekiedy leki na gastropatię są niewystarczające i konieczna jest prewencja, a więc odpowiednia dieta.

Leczenie choroby właściwej

Często zdarza się, że gastropatia jest spowodowana przez określoną chorobę. To jak leczyć gastropatię będzie zależało od czynników, które ją wywołały. Podłożem tej choroby może być zakażenie bakteryjne. W takich sytuacjach lekarze prawdopodobnie zalecą antybiotykoterapię, która ma na celu usunięcie pierwotnych przyczyn choroby. Sposób leczenia musi być skonsultowany z lekarzem, który ustali przyczyny wystąpienia gastropatii.

Leczenie doraźne

Leczenie doraźne jest stosowane w sytuacjach, kiedy odczuwamy przykre objawy uszkodzenia błony śluzowej żołądka. Najczęściej w tym celu stosowane są leki hamujące wydzielanie nadmiaru kwasu solnego w naszym organizmie. Często są one dostępne w aptekach bez recepty.

Jeżeli gastropatia jest w naszym przypadku wynikiem przyjmowania leków, które drażnią nasz układ pokarmowy, konieczne będzie zastosowanie leczenia doraźnego, a także preparatów ochronnych dla błony śluzowej, które będziemy przyjmować razem z drażniącymi lekami. Kiedy gastropatia jest wywołana niewłaściwymi nawykami żywieniowymi lub spożywaniem alkoholu, leczenie będzie miało charakter doraźny. Żeby zlikwidować przykre objawy choroby, warto sięgnąć po leki hamujące wydzielanie kwasu żołądkowego w nadmiarze, jednak żeby całkowicie wyleczyć chorobę, konieczna będzie zmiana nawyków żywieniowych.

Skuteczne sposoby leczenia gastropatii

Żeby całkowicie wyleczyć tą chorobę, należy koniecznie usunąć przyczyny które ją wywołują. Jeżeli przyczyną jest zakażenie bakteryjne, należy zastosować antybiotyki, które unieszkodliwią bakterie. Jeżeli przyczyną jest niewłaściwa dieta i alkohol, należy zrezygnować z alkoholu i skomponować przyjazny dla zdrowia jadłospis. Jeżeli nie usuniemy prawdziwych przyczyn gastropatii, nie mamy szans na całkowite wyleczenie choroby. Możemy działać doraźnie, ale tego typu leczenie przyniesie tylko chwilową ulgę. Jeżeli nadal będziemy trwali przy szkodliwych nawykach, uszkodzenie naszej błony śluzowej będzie się pogłębiało, co może spowodować wystąpienie także innych schorzeń. Warto pamiętać, że zdrowy tryb życia pomaga zapobiegać wielu chorobom, a także je leczyć.

 

Leczenie gastropatii
4.4 (87.83%) 23 głosów

1 komentarz

  • Michał:

    Data: Wrzesień 20, 2015 Czas: 19:02

    Dieta na gastropatię powinna być tak samo zdrowa, jak każda inna dieta, która nie powoduje kłopotów gastrycznych. Bo ładujemy się świństwami, a potem dziwimy, że mamy gastropatię. A już najbardziej śmieszy mnie wymyślanie kombinacji, które mają niby wskazywać na genetyczne podłoże choroby. A jak go nie ma, to i tak się można tym wykpić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.