Podejrzewasz marskość wątroby? Zgłoś się do lekarza

Objawów marskości wątroby nie można lekceważyć, bo czasami mogą one być groźne nie tylko dla zdrowia, ale nawet życia. Są ściśle określone przypadki, kiedy niezwłocznie należy zgłosić się do lekarza.Wszystkie objawy marskości wątroby opisaliśmy w tekście, do którego link znajdziecie poniżej. Są jednak sytuacje, kiedy powinny one wzbudzić nasze największe obawy i skończyć się niezwłoczną wizytą u lekarza. Ich pojawienie się zwiastuje duże kłopoty, ale nie tylko dla zdrowia. Mogą zagrażać nawet życiu i najczęściej kończą się natychmiastowym skierowaniem do lekarza.

Objawy marskości wątroby, których nie można lekceważyć:

  • wymioty krwią oraz wszystkie krwawienia z przewodu pokarmowego;
  • zadziwiająco szybkie zmiany psychiczne: wahania nastrojów, senność, drżenie rąk, naprzemiennie z wesołością, chęcią działania i nienaturalnym pobudzeniem;
  • gnijący oddech oraz towarzysząca mu żółtaczka;
  • kłopoty z oddawaniem moczu w postaci jego małej ilości, albo nawet całkowite zaniechanie;
  • opuchlizna na brzuchu, czyli wodobrzusze – gdy w otrzewnej zbiera się wolny płyn i nic nie zmienia podanie leków moczopędnych; zazwyczaj stan ten połączony jest z podwyższoną temperaturą oraz bólami brzucha, nieustępującymi mimo zażywania środków przeciwbólowych.

Ważne jest też zwracanie uwagi na inne objawy, które także powinny spowodować wizytę u specjalisty. Niepokojąca będzie na pewno żółtaczka, ale też szybkie chudnięcie – i to bez żadnego starania się o nie – oraz ekspresowe powiększanie się brzucha. Obrzęk może też pojawić się na podudziach. Młode kobiety mają też kłopoty z miesiączką, a mężczyźni mogą mieć problemy z potencją.

Niepokojące są także krwawienia z nosa, dróg rodnych lub dziąseł, a także podskórne wylewy oraz wybroczyny. Wizytą u lekarza powinny się skończyć też kłopoty z wątrobą oraz świąd skóry.

Niebezpieczne są zwłaszcza okresy, w których dolegliwości są silniejsze, albo przez dłuższy czas nie ustępują. W takich przypadkach należy jak najszybciej powiadomić lekarza, bo przyczyną dolegliwości może być rozwijająca się marskość wątroby.

Podejrzewasz marskość wątroby? Zgłoś się do lekarza
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.