lut kwestia nadawania klauzuli małżonkowi dłużnika jest uregulowana w art nadając klauzulę wykonalności przeciwko

      prawolingo.pl

Niestrawność

Osoby mające kłopoty z niestrawnością powinny przede wszystkim pamiętać o odciążaniu układu trawiennego. Choć niestrawność może być niegroźną dolegliwością, bywa że jest objawem poważnych chorób.

Niestrawność to inaczej dyspepsja. Najczęściej występuje z powodu przejedzenia lub niewłaściwej diety. Wywołują ją zwłaszcza pokarmy tłuste i ciężkostrawne. Sprzyja im przewlekły nieżyt żołądka, najczęściej niedokwaśny. Niestrawność jest też częściej spotykana u osób, które mają stany zapalne dróg żółciowych lub trzustki. Na tę dolegliwość narzekają również ludzie cierpiący na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, pacjenci z przewlekłymi chorobami jelit lub nowotworami przewodu pokarmowego. Zdarza się, że niestrawność ma podłoże psychogenne, ale rzadko bywa reakcją na silny stres.

Jak radzić sobie z niestrawnością?

Na początek najlepiej zastosować lekką głodówkę, albo dietę odciążającą układ trawienny. Powinna ona trwać 2-3 dni. Jadłospis oparty na sucharach, gorzkiej herbacie powinien być lekkostrawny i wspomagany odpowiednimi napojami. Najlepiej naparami z liści mięty lub dziurawca, które warto wypijać przed i pomiędzy niewielkimi posiłkami.

Niestrawność sama w sobie jest głównie nieprzyjemną dolegliwością, objawiającą się poczuciem wypełnienia oraz innymi kłopotami gastrycznymi. Dyskomfort w jamie brzusznej można jednak zwalczyć za pomocą domowych metod, które opisaliśmy tutaj. Niebagatelne znaczenie, a w większości przypadków wręcz kluczowe ma jednak dieta w niestrawności, oparta na lekkostrawnych i wspomagających przemianę materii produktach. To właśnie głównie dzięki niej można zapobiegać dyspepsji.

Teoretycznie zauważenie objawów niestrawności jest bardzo łatwe, ale można pomylić je z innymi dolegliwościami, więc lepiej upewnić się z czym mamy do czynienia. Zwłaszcza, że niestrawność dotyka coraz częściej także młodych ludzi, a cierpi na nią ok. połowa naszego społeczeństwa.

Czytaj artykuł

Co jeść przy niestrawności? Jak dieta wpływa na niestrawność? Te pytania zadaje sobie przynajmniej raz w życiu niemal co drugi Polak. Podpowiadamy jak jeść, gdy mamy niestrawność i jak zmienić dietę, by te przykre dolegliwości nie wróciły.

Czytaj artykuł

Powszechnie wiadomo, że wszystkim problemom zdrowotnym lepiej zapobiegać niż je leczyć. Podobnie jest z niestrawnością. Walkę z tą dolegliwością należy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, najlepiej zanim się pojawi.

Czytaj artykuł

Niestrawność – jeśli nie jest objawem jakiejś choroby, a dolegliwością samą w sobie – możemy zwalczyć domowymi sposobami. O powodach niestrawności przeczytać możecie tutaj. Jeśli nie dało się zastosować profilaktyki i przytrafiła się wam ta dolegliwość, nie ma się jednak...

Czytaj artykuł

Reklama