Leczenie naturalne lamblii

Lamblioza Autor: redakcja Komentarzy: 2

Lamblia, czyli najpopularniejszy pasożyt ludzki, który bytuje w przewodzie pokarmowym, nawiedza większość dzieci. Z reguły zakażenie może przebiegać bezobjawowo, dlatego większość dorosłych nie zdaje sobie sprawy z przebytej choroby. Aby pokonać lamblie leczenie naturalne jest bardzo wskazane. Medyczne kuracje często przynoszą bowiem krótkotrwałe efekty.

Domowe leczenie lamblii

Chcąc pozbyć się lamblii naturalnie, możemy sięgnąć po pieprz syczuański. To zewnętrzna łupina jagody żółtodrzewu pieprzowego; ma ostry smak z nieco cytrusową nutą. Ta przyprawa ma niezwykłe właściwości lecznicze: jej sproszkowana kora służyła niegdyś jako środek przeciwbólowy oraz do leczenia ran, doskonale sprawdzi się więc jako pomocnik w zwalczaniu lamblii.

Inną popularną przyprawą, która może nam pomóc, jest kardamon. To sprawdzony sposób m.in. na przeziębienie, odchudzanie, a także na odświeżenie oddechu. Od lat stosowany do leczenia bólów brzucha czy zaparć, a także innych dolegliwości układu pokarmowego, jakim mogą być również lamblie. Obecnie w medycynie naturalnej, a także w kuchni wykorzystuje się nie tylko nasiona tej cennej przyprawy, lecz także olejek kardamonowy, który jest otrzymywany z owoców kardamonu.

Olej kamforowy na lamblie

Jeśli mowa o olejach, warto wspomnieć o oleju kamforowym, który jest kolejnym naturalnym środkiem, który pomoże nam w walce o nasze zdrowie. Otrzymywany jest z cynamonowca kamforowego, a wykorzystywany w lecznictwie od wielu lat ze względu na swoje właściwości pobudzające, znieczulające i rozkurczowe. Kamforowy olejek możemy nabyć w aptece, drogeriach lub za pośrednictwem Internetu.

Preparat ten wykazuje silne działanie antyseptyczne, co czyni go świetnym wspomagaczem w walce z różnymi dolegliwościami. Dodawany jest do środków medycznych przeznaczonych do leczenia chorób skóry oraz zakażeń grzybiczych i bakteryjnych.

Jak wyleczyć lamblie

Jedynym skutecznym sposobem, dzięki któremu możemy pozbyć się lamblii, jest wzmocnienie kondycji naszego organizmu za pomocą naturalnych metod. Musi on mieć na tyle energii, by uporać się z pasożytami w nim bytującymi oraz uodpornić się na nie. Pierwszym krokiem jest eliminacja słodyczy, które są doskonałym paliwem dla lamblii.

Dobrym sposobem jest również jedzenie czosnku czy cebuli – doskonale osłabią one aktywność pasożytów. Jeśli organizm jest dobrze odżywiony i odporny – lamblie nie zagnieżdżą się w nim. Ważnym aspektem jest skład bakteryjny naszej flory jelitowej. Muszą być one skolonizowane tylko przez pożyteczne bakterie. Pomogą nam w tym wszelkie kiszonki i naturalne kefiry, a także dobry probiotyk. Ponadto nasza dieta musi być bogata w zioła i przyprawy, a uboga w mąkę czy tłuszcze zwierzęce.

Herbatka na lamblie

Innym naturalnym sposobem na pozbycie się lambliozy jest picie herbatki. Została ona specjalnie opracowana w celu usunięcia lamblii z naszego przewodu pokarmowego. W składzie herbatki możemy znaleźć zioła piołunu czy tymianku, liście szałwii, orzecha włoskiego oraz kłącze tataraku. Zalewamy ją wrzącą wodą i zaparzamy przez 15 minut.

Nic nie pomaga w walce o lepszy stan organizmu bardziej, niż zioła. Były one doceniane niemalże od zawsze, a ich fantastyczne właściwości są wykorzystywane w medycynie do dziś. To właśnie naturalne produkty są najważniejsze w walce o nasze zdrowie i to na prawidłowej, zbilansowanej diecie powinniśmy skupić się najbardziej. Herbatka na lamblie pomoże nam w walce z chorobą i uporaniem się z pasożytem raz na zawsze, a nasz układ immunologiczny zostanie wzmocniony i uodporniony na lambliozę.

Leczenie naturalne lamblii
4.5 (89.52%) 21 głosów

2 komentarzy

  • wampirek:

    Data: Kwiecień 3, 2018 Czas: 08:02

    Domowe sposoby na lamblie to przede wszystkim czosnek. Żadne robaki nie lubią czosnku, więc warto go stosować. Dzięki temu szybko się ich pozbędziemy, ale też ma to działanie profilaktyczne.

  • Kris Kross:

    Data: Kwiecień 12, 2018 Czas: 13:42

    W ogóle wszystkie zdrowe rzeczy powinno się jeść i jak najmniej słodyczy. Wtedy jest konkretna walka z lambliami. Każdy pasożyt a lamblie są pasożytami, lubi cukier. Tak samo na przykład tasiemiec. Jak się odetnie dostawę cukru to trudniej mu się odżywić i rozmnażać, a jak jeszcze lamblie dostaną czosnkiem i kiszoną kapustą i w ogóle kwaśnymi rzeczami, to już mamy ogromną przewagę i można je wykurzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.