Domowe sposoby na glistę ludzką

Długość waha się między 15-30 centymetrami. Miejsce życia? Ludzkie jelito cienkie. Sposób dostania się do organizmu? Właściwie nieograniczony. O czym mowa? To jeden z najpowszechniej występujących u ludzi pasożytów, czyli glista ludzka, wywołująca chorobę nazywaną glistnicą.

Jak uniknąć stania się jej żywicielem? Co zrobić, gdy już się nim staniemy? Jest kilka domowych i w pełni naturalnych sposobów, aby poradzić sobie z tym pasażerem na gapę.

Kiedy można zarazić się glistą ludzką?

Ryzyko zarażenia się tym pasożytem towarzyszy nam niestety każdego dnia, w praktycznie każdej codziennej czynności. Do najczęstszych sposobów zakażenia u dorosłych, należy spożywanie niemytych owoców i warzyw, u dzieci jest to zabawa w piaskownicy i kontakt ze zwierzętami. Głównym powodem przedostania się tego pasożyta do naszych organizmów jest niezachowanie dostatecznej higieny. Dlatego niezwykle ważne jest częste mycie rąk i wszystkich spożywanych przez nas owoców i warzyw.

Objawy glistnicy

Do najpowszechniejszych objawów towarzyszących glistnicy należy swędzenie odbytu, wysoka temperatura, biegunki lub zaparcia, bóle brzucha oraz głowy, a często także zawroty głowy i zmiany skórne w postaci wyprysków pokrzywki.

Glista ludzka – domowe sposoby

Podobnie jak w przypadku wielu innych przypadłości, natura nie pozostawia nas samych sobie i oferuje nam liczne domowe sposoby na glistę ludzką. Do najpopularniejszych należą:

 • Pestki dyni, a dokładniej zrobiony z nich napar, który wykazuje silne właściwości przeczyszczające. Kurację należy przeprowadzić powstrzymując się od jedzenia i przez cały dzień spożywać jedynie przygotowany napar. Jest to jeden z najskuteczniejszych domowych sposób na walkę z glistą lidzką.
 • Kokos, sposób egzotyczny, ale jak najbardziej skuteczny. Spożywanie świeżego miąższu do śniadania i uzupełnianiu diety o mleko z dodatkiem olejku rycynowego potrafi dokonać prawdziwych cudów.
 • Glistnik, zioło bardzo dobrze znane medycynie ludowej, stosowane z powodzeniem przeciwko pasożytom. Najskuteczniejszy w postaci parzonego naparu pitego tuż przed snem.
 • Czosnek, znany i lubiany przez wszystkich, a jednak często bardzo niedoceniany. Wykazuje silne działanie wzmacniające organizm. W przypadku walki z pasożytami, zaleca się spożywanie trzech ząbków czosnku, trzy razy dziennie. Wskazane jest również nacieranie ciała czosnkiem, który poprzez wchłonięcie się przez skórę i przedostanie tym sposobem do krwioobiegu, również spełni swoje lecznicze działanie.

Dawne domowe sposoby na glistę ludzką

Wymienione wyżej metody walki z glistą ludzką, są jak najbardziej godne polecenia, w pełni bezpieczne i co najważniejsze: skuteczne. Jak jednak radziły sobie z tym problemem nasze babcie, które gdy członka rodziny dotknęła glista ludzka leczenie domowymi sposobami miały dosyć ograniczone? Brak dostępu do wielu podstawowych produktów wymusił na nich kreatywność, z której do dziś możemy czerpać.

Do prawdziwie domowych sposobów leczenia glisty ludzkiej, zaliczamy przede wszystkim sok z kapusty kiszonej. Pity po kilka razy dziennie, skutecznie zlikwiduje wszystkie pasożyty z naszego układu pokarmowego.

Aby przeciwdziałać zagnieżdżeniu się w naszych jelitach pasożytów, nasi dziadkowie spożywali profilaktycznie większą ilość żurawiny oraz dodawali do potraw dodatkowe porcje goździków.

Bycie nosicielem glisty ludzkiej nie jest na pewno niczym przyjemnym. Zachowywana na każdym kroku higiena nie zabezpiecza nas przed tym pasożytem w stu procentach i może się stać on problemem właściwie każdego z nas. Dobrze jest więc znać kilka podstawowych sposobów na poradzenie sobie z nim. Jeśli jednak okażą się nieskuteczne, nie warto próbować do skutku, a zamiast tego wskazana jest wizyta u lekarza specjalisty.

2 komentarzy

 • Merkel:

  Data: Styczeń 17, 2018 Czas: 20:14

  Kiedyś ludzie jedli kiszoną kapustę – były różne domowe sposoby na glistę ludzką. Ten był jednak jednym z najskuteczniejszy, bo przede wszystkim przeciwdziałał pojawieniu się takich i innych robali. Człowiek nie musiał się denerwować, że czymś ust dotknął i zaraz będzie glistnica.

 • dziewczyna:

  Data: Styczeń 18, 2018 Czas: 13:30

  Warto jeść czosnek. I to nie tylko jako domowe sposoby na glistę ludzką, ale w ogóle jako wspomaganie zdrowia. Przede wszystkim wpływa to pozytywnie na to, że nie przeziębia się, nie choruje i nie przeziębia. Tylko trzeba uważać kiedy z oczywistych względów :) Bo nie jest to najlepszy pomysł przed imprezę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.