Domowe sposoby na grypę żołądkową

Grypa żołądkowa to choroba, na którą do tej pory nie wymyślono żadnego leku. Można jedynie leczyć jej objawy. Jest kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą znacznie je ograniczyć.

Kilka dni, podczas których zmagamy się z grypą jelitową, z reguły cechuje się bardzo intensywnym jej przebiegiem. To tym bardziej dokuczliwe, że praktycznie nie da się zapobiegać przyczynom choroby. Można leczyć tylko skutki, ale z punktu widzenia chorego jest to bardzo ważne, bo są one uciążliwe. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych metod, które złagodzą skutki choroby.

Warto postawić na naturalne preparaty, które pozytywnie oddziałują na organizm. Chodzi przede wszystkim o zioła, na bazie których możemy przygotować napary, mające działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz ściągające.

Ważny jest też odpoczynek, bo choroba jest bardzo wyczerpująca dla organizmu. Trzeba jak najwięcej leżeć w łóżku, unikać chodzenia oraz wysiłku i hałasu.

Niezwykle istotne – o ile nie najważniejsze – jest też uzupełnianie płynów. Nawracające biegunki oraz wymioty sprawiają bowiem, że tracimy nie tylko płyny, ale również niezbędne dla organizmu elektrolity i mikroelementy. Deficyt płynów uzupełnić można poprzez picie ziołowych herbat o niskiej, bądź zerowej zawartości cukru. Dostępne są również gotowe preparaty, które zawierają wszystkie mikroelementy. Można je kupić w aptece bez recepty. Sprzedawane są też w sklepach sportowych z odżywkami oraz w sklepach ze zdrową żywnością.

Należy również przyjmować jak najwięcej witaminy C, która odpowiada za odporność organizmu. Nie trzeba się obawiać o jej nadmiar, bo ten wydalany jest z moczem. Można więc spokojnie zaserwować sobie spore dawki bez obawy o zdrowie i ewentualne skutki uboczne.

Nie wolno zapominać o higienie osobistej. Częste mycie rąk i wietrzenie pomieszczeń pomogą w walce z drobnoustrojami, które mogą wpłynąć na przedłużone objawy i dłuższy okres walki z chorobą oraz rekonwalescencję. Niektórzy polecają nie tylko napary ziołowe, witaminę C oraz dbałość o higienę, ale także inhalacje.

3 komentarzy

 • doświadczony:

  Data: Luty 24, 2015 Czas: 11:51

  U nas generalnie nie docenia się witaminy C, nie tylko w kwestii grypy żołądkowej. Ma ona tymczasem wręcz fantastyczny wpływ na cały organizm, a także na samopoczucie i sprawność psychiczną. Grypa żołądkowa, jak każda choroba, powodowana jest przez wirusy/bakterie, które mogą działać na osłabionym organizmie. Witamina C wzmacnia go, a pomaga też w walce z nadmiarem wagi i innymi dolegliwości.

 • Higienistka:

  Data: Luty 25, 2015 Czas: 12:38

  Mycie rąk, higiena i jeszcze tylko raz higiena! To najlepszy domowy sposób na grypę żołądkową. Zresztą nie tylko na tę chorobę i dolegliwość. Można uniknąć zarażenia grypą żołądkową, bo wbrew pozorom tu nie chodzi o jeden zarazek, a nagromadzenia wirusów i bakterii, których można się pozbyć myjąc częściej ręce.

  • Barba:

   Data: Październik 29, 2017 Czas: 22:16

   Jeśli jesteś już zakażona to sobie możesz myć rączki….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.