Powikłania przy wzdęciach

Wzdęcia Autor: redakcja Komentarzy: 3

Wzdęć nie powinno się ignorować. Same w sobie są niegroźną dolegliwością, ale czasami mogą prowadzić do groźnych chorób. Przede wszystkim wzdęcia należy leczyć nawet wtedy, gdy nie pojawiają się zbyt często. Mogą one bowiem trwale wpłynąć na upośledzenie układu pokarmowego. Przy wzdęciach jego deregulacja jest postępująca, a stan pogarsza się systematycznie, co wpływa na pojawianie się groźnych następstw i patologii.

Następstwami mogą być np. niestrawność lub stany zapalne. A to tylko niektóre z nich. Wzdęcia mogą powodować również zaparcia, biegunki, a nawet zatrucia pokarmowe. Zawsze wpływają bowiem negatywnie na perystaltykę jelit.

Nieleczone wzdęcia to także ryzyko przewlekłych chorób, które według dzisiejszego stanu wiedzy medycznej można jedynie zaleczyć, nie eliminując ich całkowicie. Najlepszy przykład to wrzody żołądka oraz przewodu pokarmowego. Jeśli chcesz uniknąć takich i podobnych zaburzeń gastrologicznych, lepiej leczyć wzdęcia, choćby poprzez domowe sposoby.

Najważniejsze to nie dopuścić do upośledzenia systemu trawiennego na stałe. Może się tak stać, jeśli będziemy regularnie niszczyć florę bakteryjną np. poprzez nadmierne przyjmowanie leków – nawet tych dostępnych bez recepty – bez konsultacji z lekarzem.

3 komentarzy

 • Monika:

  Data: Styczeń 20, 2014 Czas: 20:22

  U nas niestety wciąż pokutuje przekonanie, że wzdęcia „przejdą”, tak jak biegunka. Nikt tego nie leczy, a potem jest wielka afera, bo się okazuje, że przez lata dojrzewała jakaś choroba i „żaden lekarz nie zauważył”. A no nie zauważył, jak mu szanowny pacjent nie powiedział, bo miało samo przejść według cioci na imieninach.

 • alek:

  Data: Czerwiec 24, 2014 Czas: 08:28

  Prawda, mój brat jest lekarzem i mówił mi to samo. Mówił, że u wielu osób wzdęcia są przyczyną poważnych chorób. I większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Bo nikt nie łączy np takich wrzodów z wzdęciami. Ludziom wydaje się, że te choroby powstają z dnia na dzień, a to nie jest prawda. Takie osoby przez długi czas pracują na ciężkie powikłania, które potem zjawiają się niby z powietrza.

 • Hela:

  Data: Styczeń 27, 2016 Czas: 19:17

  Pojawiający się ból brzucha, uczucie pełności i gazy to charakterystyczne objawy wzdęć. Ich obecność może być wynikiem błędów żywieniowych, ale mogą być także inne przyczyny wzdęć. Domowe leczenie wzdęć zwykle ogranicza się do wypicia naparu z mięty lub kopru włoskiego. Gdy nie pomaga, koniecznie trzeba znaleźć skuteczniejsze sposoby na wzdęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Dobry Krem na cellulit Vialise - moc skutecznych, naturalnych składników w kremie na cellulit.